Reklama

Referendum w Grabowie? Kolejna odsłona politycznego sporu

Opublikowano:
Autor:

Referendum w Grabowie? Kolejna odsłona politycznego sporu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Konflikt na linii wójt-radni w Grabowie eskaluje, a na horyzoncie próżno wyszukiwać przesłanek, by sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić. W tej chwili w grę wchodzi nawet przeprowadzenie referendum, po którym Tomasz Pietrzak może pożegnać się z fotelem gminnego włodarza.Przypomnijmy, że całe zamieszanie z potencjalnym odwołaniem Pietrzaka z jego funkcji ma związek z nieudzieleniem mu absolutorium przez radę gminy Grabów. Radni podjęli te decyzję niejednogłośnie. Ośmiu z nich było "za", natomiast siedmiu głosowało "przeciw". Taki werdykt sprawiał, że górą w tym sporze okazała się opozycja.

Wkrótce po sesji z decyzją radnych zapoznała się Regionalna Izba Obrachunkowa, która nie miała zastrzeżeń do decyzji rajców z Grabowa. Tym samym uchwała pozostała w mocy, a przed radnymi stanęła możliwość głosowania nad tym, czy w gminie powinno przeprowadzić się referendum w sprawie odwołania wójta, Tomasza Pietrzaka.

Jak mówią nam opozycyjni radni, decyzja dotycząca przeprowadzenia referendum jak dotąd nie zapadła.

- Są ludzie, którzy bronią wójta swoją głową. Zapominają jednak o tym, że za każdą decyzję mogą odpowiedzieć w zbliżających się wyborach – mówi nam jeden z radnych.

Według radnych z klubu Inicjatyw Samorządowych, za przeprowadzeniem referendum przepowiada także fakt, że w gminie przeprowadzana jest znikoma liczba inwestycji, a zaufanie społeczne wobec wójta wciąż spada.

Sam Tomasz Pietrzak obecnie przebywa na urlopie. Udało nam się jednak z nim porozmawiać. Wójt mówi, że przywykł już do ciągłych uszczypliwości ze strony radnych gminy Grabów. Nie chce także oceniać ich działań. Samą kwestię przeprowadzenia referendum komentuje jednak w jednym zdaniu.

- Jestem za przeprowadzeniem referendum – mówi.

Nie jest to jednak wcale takie oczywiste, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Problemem może okazać się większość radnych, wymagana do przegłosowania tej decyzji. O ile w przypadku sesji absolutoryjnej uchwałę przegłosowano stosunkiem głosów 8:7, o tyle w tej chwili może być z tym problem, bowiem jeden z radnych, przewodniczący rady, Czesław Krawczyk, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Tym samym może zabraknąć głosów "za", by lokalne referendum w gminie Grabów zostało przeprowadzone.

Jak zakończy się cała ta sytuacja dla włodarza z Grabowa? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE