Reklama

Remont Poznańskiej nie zakończy się w terminie

Opublikowano:
Autor:

Remont Poznańskiej nie zakończy się w terminie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Choć planowany termin zakończenia przebudowy ulicy Poznańskiej upływa dopiero 30 listopada to już dziś wszystko wskazuje na to, że firma Strabag nie da rady zakończyć inwestycji w umówionym czasie. Ta bardzo doświadczona w realizacji inwestycji budowlanych firma, o dobrej renomie, będąca częścią europejskiego koncernu budowlanego, realizującego na świecie ponad 15 tys. projektów rocznie, ostatecznie „poległa” na łęczyckim historycznym gruncie.Jak informuje Urząd Miejski 21 listopada, dyrektor łódzkiego oddziału Strabag - podczas spotkania z udziałem wiceburmistrza Krzysztofa Urbańskiego, przedstawicieli komórek merytorycznych Urzędu Miejskiego oraz inspektorów nadzoru – zadeklarował, że do końca listopada br. zakończy się układanie wodociągu i przebudowa placu parkingowego przy stacji paliw. Ze strony firmy Strabag padła również deklaracja, że do Świąt Bożego Narodzenia przywrócona zostanie przejezdność na całej ulicy Poznańskiej. A przy sprzyjającej pogodzie być może pojawi się też masa bitumiczna.

Jak wyjaśnia dyrektor łódzkiego oddziału firmy Strabag Piotr Palmowskiopóźnienie spowodowane jest w głównej mierze przez przeciąganie się terminu zakończenia prowadzonych na terenie inwestycji ratowniczych prac archeologicznych i wydania przez skierniewicką Delegaturę Urzędu Ochrony Zabytków decyzji na kontynuację prac budowlanych.

- Kolejne opóźnienia miały spowodować opady deszczu uniemożliwiające prowadzenie prac ziemnych. 18 listopada Strabag wystąpił do Urzędu Miejskiego z kolejnym pismem o wyrażenie zgody na przesuniecie terminu zakończenia inwestycji na przyszły rok. W piśmie oprócz dotychczasowych trudności firma wskazuje na konieczność przerwania prac budowlanych na okres zimowy: „kontynuacja robót nie będzie możliwa z zachowaniem reżimów technologicznych w okresie zimowym” - informuje Jakub Pietkiewicz z Urzędu Miejskiego.

Władze miasta nie podjęły jeszcze decyzji czy przedstawione przez wykonawcę argumenty usprawiedliwiające opóźnienie należy uznać za zasadne.

- Przystępując do zadania wykonawca miał świadomość, że Łęczyca jednym z najstarszych miast naszego kraju i prace będą prowadzone na terenie, na którym potencjalnie można natrafić na przedmioty oraz resztki budowli o znaczeniu historycznym - dodaje Pietkiewicz. - Należy również podkreślić, że prace na ulicy Poznańskiej były okresowo prowadzone niezgodnie ze sztuką budowlaną. W związku z dużymi utrudnieniami dla mieszkańców i osób prowadzących działalność na ulicy Poznańskiej burmistrz Łęczycy wielokrotnie interweniował u wykonawcy, zwracając uwagę na niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy i na niesatysfakcjonujące tempo prac.

Firma Strabag uzyskiwała również wsparcie władz miasta w rozmowach z Urzędem Ochrony Zabytków i nadzorującym jego prace Łódzkim Urzędem Wojewódzkim. Sprawę bada obecnie Zespół Radców Prawnych i Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego. W przypadku nieuznania argumentów wykonawcy Miasto naliczy karne odsetki za każdy dzień opóźnienia w terminowej realizacji zadania.

Realizowane przez firmę Strabag zadanie o wartości 1 178 961,03 zł brutto polega na przebudowie ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Kilińskiego oraz na przebudowie terenu parkingu i jezdni przy stacji paliw. Ta kompleksowa inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów oraz zatok postojowych. Przebudowywana jest również sieć wodociągowa wraz z przyłączami oraz budowana kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE