Reklama

Remonty w szkołach - czego spodziwać się 1 września?

Opublikowano:
Autor:

Remonty w szkołach - czego spodziwać się 1 września? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Trwają ostatnie prace remontowe w łęczyckich szkołach. Gdy wybije pierwszy dzwonek uczniowie wrócą do odnowionych murów placówek oświatowych. Gdzie i jakie prace wykonano?Najbardziej widoczne remonty trwają w Szkole Podstawowej Nr 4. Prowadzona jest tam całkowita termomodernizacja - ocieplane są ściany i stropodachy, wymieniana jest także stolarka okienna i drzwi wejściowe. Dodatkowo szkoła jest wyposażana w nową instalację centralnego ogrzewania. Prace prowadzone są w ramach projektu "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Łęczycy" współfinansowanego przez Unię Europejską. Oprócz SP nr 4 projekt obejmuje także Przedszkole Nr 4 (gdzie naprawiany jest dodatkowo taras oraz wymieniany chodnik i instalacja ciepłej wody) oraz budynek Archiwum Państwowego. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 2,9 mln złotych, z czego niemal 2,5 mln pochodzi z dofinansowania.

Prace, choć nie wszystkie tak spektakularne, trwają także w szkołach wyższego stopnia. W Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej zmodernizowano instalację grzewczą. Prace polegały przede wszystkim na wymianie kotłowni na nową - zasilaną gazem i biomasą. Zamontowano kolektory słoneczne, wymieniono także instalację ciepłej wody. Na budynku "B" pojawiło się nowe pokrycie dachu. Przeprowadzone zostały prace malarskie na holach oraz w klasach zalanych przez deszcz. Na zewnątrz z kolei pojawi się rampa dla osób niepełnosprawnych, uczniowie zastaną także wyremontowane ogrodzenie wraz z barierkami przy wejściu do szkoły.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 postawił na niewielkie remonty i malowania - nowego blasku nabiorą korytarze, sale i zaplecza. Prace prowadzone są także w pracowni biologicznej w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Udrożnione zostały również rynny i kominy we wszystkich budynkach.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego - zgodnie z zaleceniami Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi - zajęło się zapewnieniem dostępu do bieżącej wody w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych. Przystosowano także jedną z sal lekcyjnych na planowaną Eko-pracownię.

Również i Centrum Kształcenia Praktycznego zajęło się pracami - odmalowano tam pomieszczenia warsztatów.

Pełną termomodernizację przeprowadzono także poza Łęczycą - w Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Docieplono ściany i stropodachy, wymieniona została stolarka okienna i drzwi oraz zmodernizowano instalację grzewczą i ciepłej wody.

Do zobaczenia 1 września w odnowionych murach szkół!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE