Reklama

Renata Brygier ponownie sekretarzem miasta

Opublikowano:
Autor:

Renata Brygier ponownie sekretarzem miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Pierwszą decyzję kadrową pełniącej obowiązki burmistrza Moniki Kilar-Błaszczyk już znamy. Jak udało nam się dowiedzieć, dotyczy ona sekretarza miasta. Perypetie związane z historią pracy Renaty Bryger na stanowisku sekretarza miasta są powszechnie znane, ale przypomnijmy – pani Brygier sekretarzem miasta była do maja ubiegłego roku, kiedy została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. 25 lipca Sąd Rejonowy w Kutnie przywrócił ją do pracy, jednak miasto nie dało za wygraną i odwołało się od wyroku.W międzyczasie – 23 września – sekretarzem została Ewa Lewińska, jednak decyzja łódzkiego Sądu Okręgowego z 21 kwietnia obecnego roku nie pozostawiała wątpliwości i Renata Bryger została ponownie przywrócona do pracy.Taki stan potrwał około miesiąca, ponieważ pod koniec maja Renata Brygier została znowu zwolniona, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, a pełnię obowiązków przejęła ponownie Ewa Lewińska. Wiemy już jednak, że statusu quo nie będzie, a pierwszą z decyzji pełniącej obowiązki burmistrza Moniki Kilar-Błaszczyk było przywrócenie Renaty Brygier. 

Sama zainteresowana nie ukrywa radości z tego faktu i zapowiada wspólną pracę o odzyskanie zaufania mieszkańców do urzędu.

- Po  roku walki o sprawiedliwość jestem zadowolona z takiego finału. Wczoraj w Sądzie Rejowym w Kutnie wycofałam pozew o odszkodowanie za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę. Wracam do Urzędu Miejskiego. Wiem, że jest dużo do zrobienia, wiele spraw wymaga naprawy. Wierzę, że wspólnie z Panią Burmistrz Moniką Kilar-Błaszczyk i Radą Miejską uda się chociaż częściowo odzyskać zaufanie mieszkańców do samorządu łęczyckiego – powiedziała nowa-stara sekretarz miasta.

Co się stanie z Ewą Lewińską, dotychczasową sekretarz? Wiadomo już, że poprzez podpisane porozumienie stron, pani Lewińska od 1 sierpnia pracować będzie w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE