Reklama

Repatrianci w Łęczycy? Rada miejska na tak

Opublikowano:
Autor:

Repatrianci w Łęczycy? Rada miejska na tak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W ubiegłym tygodniu poruszaliśmy temat możliwości przyjęcia repatriantów do Łęczycy. Sama procedura repatriacyjna jest dość długa, dlatego też Urzędy Wojewódzkie zachęcają samorządy, aby te, poprzez stosowną uchwałę, umożliwiły przyjęcie repatriantów. Więcej o tym piszemy TUTAJBurmistrz Krzysztof Lipiński pomoc rodakom nazywa również spłatą historycznego długu, natomiast przewodniczący Paweł Kulesza mówi o tym, że w przeszłości przyjmowano już repatriantów i nie widzi przeszkód, aby takiej pomocy udzielono również w niedalekiej przyszłości. - W Łęczycy jest to realizowane od jakiegoś czasu. Na przełomie kilkunastu lat przyjmowano już repatriantów i jestem jak najbardziej za tym, aby to kontynuować – mówi przewodniczący. 

Również Marta Arkuszewska, przewodnicząca komisji zdrowia, kultury, oświaty i opieki społecznej pozytywnie zapatruje się na realizację przedsięwzięcia. Dodaje również, że rada miejska już wcześniej zaakceptowała ten pomysł.

- Uważam, że sprawa repatriantów to temat zamknięty. Już dłuższy czas temu uzyskał on aprobatę rady miejskiej w Łęczycy. Nie wiem, czym podyktowany jest powrót do sprawy repatriantów. W moim przekonaniu powinniśmy się cieszyć, że mimo wszechogarniającego nas materializmu są ludzie kierujący się w życiu sercem i miłością do ojczyzny. Jest to postawa godna naśladowania. Jeżeli powrót Polaków na ziemie ojczyste jest możliwy to należy im pomóc – zakończyła radna. 

Wobec obopólnej zgody w tym temacie, pozostaje śledzić rozwój wypadków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE