Reklama

Reklama

Robotyczne show w łęczyckim gimnazjum

Opublikowano: pon, 16 mar 2015 11:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W środę 11 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbył się niezwykły pokaz. W obecności Burmistrza Miasta Łęczyca – Pana Krzysztofa Lipińskiego, Kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu – Pani Teresy Kawczyńskiej, Dyrektora Gimnazjum – Pani Wandy Lepczak, eksperta w dziedzinie wdrażania mechatroniki – Pana Grzegorza Troszyńskiego, rodziców i przedstawicieli mediów łęczyccy gimnazjaliści pod okiem swoich nauczycieli: Pana Łukasza Cybulskiego, Pani Renaty Wasiak i Pani Agnieszki Andryskowskiej zaprezentowali robotyczne show. Na początku pokazu uczestnicy zostali wprowadzeni w świat mechatroniki i perspektywy jej rozwoju.

Reklama

Następnie został zaprezentowany pojazd, który uczniowie zaprogramowali tak, aby precyzyjnie pokonywał wcześniej wyznaczoną trasę. Kolejny robot wykrywał oraz omijał za pomocą czujników dotyku i odległości postawione przed nim przeszkody.

Następnym punktem programu był pokaz robota, który wziął udział w bardzo prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge, który jest organizowany od 7 lat przez Politechnikę Łódzką i który jest wzorowany na najlepszych japońskich turniejach robotów. Robot ten wystartował w bardzo popularnej konkurencji Bear Rescue. Zadaniem tego zdalnie sterowanego robota było jak najszybsze odnalezienie w labiryncie obiektu i przetransportowanie go do bazy. Aż nadeszła pora, aby w robotyczne szranki stanął burmistrz naszego miasta, którego uczniowie zaprosili do wyścigu zdalnie sterowanymi robotami. Po bardzo zaciętej walce wygrali uczniowie, a pan burmistrz zebrał gromkie brawa, ponieważ sterowanie takim pojazdem szczególnie na początku przygody z robotami nie jest prostym zadaniem.

Po wyścigach robotów mieliśmy okazję zobaczyć pojazdy, które uczniowie zlutowali podczas trwania pokazu maszyn mobilnych. Roboty te były w stanie podążać po wyklejonej na podłodze linii, a także podążać za podawanym z latarki światłem. Punktem kulminacyjnym robotycznego show była prezentacja drukarki 3D. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy będą mieli okazję na zajęciach mechatroniki poznawać tajniki powstawania druku przestrzennego, budowy drukarek 3D, będą również projektować i drukować przedmioty codziennego użytku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.