Reklama

Rondo zamiast czarnego skrzyżowania

Opublikowano:
Autor:

Rondo zamiast czarnego skrzyżowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Czarne skrzyżowanie w Łęczycy zebrało kolejne żniwo. W minionym tygodniu w okolicach przecięcia ulic Konopnickiej i Kaliskiej potrącone zostały dwie nastolatki. Władze miasta w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich (ul. Kaliska to wojewódzka 703-ka) już jakiś czas temu podjęły ostateczną decyzję - by było bezpieczniej powstanie w tym miejscu rondo. Dopiero teraz zlecono jednak wykonanie projektu inwestycji.

O sprawie już w kwietniu pisaliśmy na łamach Gazety Lokalnej. O konieczności zadbania o feralne skrzyżowanie woła statystyka - tylko od zeszłego roku miało tu miejsce sześć wypadków i trzy kolizje. W 2010 roku zginął pieszy, a ostatnio potrącone zostały dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. W przyszłym roku czarna seria ma się skończyć - w końcu powstanie zapowiadane rondo, choć pomysłów na zapewnienie bezpieczeństwa było więcej.

Początkowo planowano zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Jak tłumaczy Zarząd Dróg Wojewódzkich, rondo jest najlepszym wyjściem ze względu na względu na mniej punktów kolizyjnych niż przy zainstalowaniu sygnalizacji. Dokumentacja zlecona przez ZDW gotowa będzie jeszcze w tym roku, a w 2015 mają odbyć się prace budowlane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE