Reklama

Rozmawiali o Programie Rewitalizacji

Opublikowano: wt, 21 mar 2017 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj o godzinie 16:30 odbyło się spotkanie konsultacyjne, którego założenia dotyczyły projektu pn. „Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2015-2023”. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, którzy omawiali między innymi samą definicję rewitalizacji i idące za nią koncepcje. Zastępca burmistrza Andrzej Rokicki na rozpoczęciu spotkania powiedział, że są to jedne z wielu konsultacji, jakie będą odbyte. - Państwa głos będzie dla nas bardzo cenny przy opracowywaniu tego programu. Mamy tutaj fachowców z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zapoznają państwa z założeniami programu oraz zasadami konsultacji. Takich spotkań będzie jeszcze kilka i te spotkania będą organizowane z różnymi grupami zawodowymi i jak powiedziałem wcześniej, z mieszkańcami.

Po krótkim wstępie rozpoczęto omawianie idei rewitalizacji, która z czasem stała się znacznie szerszym pojęciem, dlatego też nie obejmuje ona tylko przekształceń przestrzennych. Natomiast do samego opracowania programu wyróżniono dwa podejścia: według ustawy o rewitalizacji oraz według wytycznych.

Sama struktura programu rewitalizacji uwzględnia zasięg przestrzenny obszarów rewitalizacji, które muszą obejmować maksymalnie 20% powierzchni miasta i 30% mieszkańców, wizję stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji, a przede wszystkim jej działania mające na celu eliminację negatywnych zjawisk. 

Zebranym dano do wypełnienia również ankiety, które będzie mógł wypełnić każdy mieszkaniec. Następne spotkanie konsultacyjne przewidziane jest za około 2 tygodnie, gdy zespół badawczy zbierze odpowiednią ilość informacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE