Reklama

Rozstrzygnięto konkurs matematyczny. Zwycięzcy w nagrodę zwiedzali imperium Poznańskiego

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką oraz historią i współczesnością najbliższej okolicy to najważniejsze cele konkursu matematycznego o tematyce regionalnej „Matematyczne wędrówki po Gminie Łęczyca”.Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej 1 grudnia, w ramach programu  „mPotęga”. Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali zadania dotyczące naszej gminy przygotowane przez zespół projektowy. Konkurs poprzedzony był warsztatami na temat gminy Łęczyca przeprowadzonymi dla wszystkich pierwszoklasistów przez członków zespołu.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Sobczak (ID)
II miejsce -  Mateusz Kowalczyk (IB)
III miejsce – Kacper Bojanowski (IC), Szymon Kamiński (IF)
wyróżnienie- Julia Stankowska (IA), Damian Drzewiecki (IE)

Wszyscy uczestnicy konkursu „Matematyczne wędrówki po Gminie Łęczyca” otrzymali drobne upominki, a laureaci – dyplomy i nagrody.

To jednak nie był koniec niespodzianek. Nagrodą za udział w zmaganiach konkursowych był również wyjazd do Łodzi, podczas którego gimnazjaliści zwiedzali Muzeum Fabryki oraz brali udział w warsztatach ekonomicznych „Łódzkie fortuny fabrykantów”. Uczniowie mieli okazję tam poznać historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX w., ówczesną technikę produkcji tkanin bawełnianych i codzienną pracę dawnych robotników. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. Przemysłowe imperium Poznańskiego stanowiło samowystarczalną dzielnicę z rezydencją właściciela, domami dla robotników, własnym kościołem i szpitalem. Dziś w zabytkowych budynkach mieści się centrum handlowo–rozrywkowe Manufaktura.

Podczas gry ekonomicznej uczniowie poznali drogę, jaką musi pokonać bawełna, nim trafi z plantacji do sklepu z tkaninami. Młodzi przedsiębiorcy „przenieśli się w czasie” do XIX wieku, handlowali zarabiali, niestety, również bankrutowali…

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE