Reklama

Sekretarz przywrócona do pracy. Urząd przegrał w sądzie

Opublikowano:
Autor:

Sekretarz przywrócona do pracy. Urząd przegrał w sądzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gdy 18 maja br. sekretarz miasta Renata Brygier otrzymała dyscyplinarne zwolnienie z pracy, zapowiadała wówczas, że będzie broniła swoich praw w sądzie. W dniu 25 lipca br. Sąd Rejonowy w Kutnie przywrócił byłą sekretarz miasta Renatę Brygier do pracy oraz nakazał wypłatę równowartości dwumiesięcznej pensji i zwrot kosztów postępowania.Sąd zdecydował o tym fakcie już po pierwszej rozprawie, a było to możliwe, ponieważ łęczycki magistrat nie zgłosił żadnych dowodów ani świadków potwierdzających zasadność dyscyplinarnego zwolnienia Renaty Brygier z pracy.– Jestem zadowolona z wyroku sądu, który potwierdził to, co od początku mówiłam. Nie wiedziałam, za co otrzymałam zwolnienie dyscyplinarne. Każdy pracownik zwolniony z pracy powinien mieć wskazaną przyczynę i powód, dla którego pracodawca nie chce z nim dalej współpracować – komentuje w rozmowie z naszym portalem Renata Brygier. – Dlatego już na pierwszej rozprawie sąd wydał wyrok i uwzględnił wszystkie moje roszczenia. Moja pani pełnomocnik wystąpiła już o uzasadnienie wyroku sądu na piśmie, a wówczas będę mogła podać więcej szczegółów w tej sprawie.

Urząd z kolei podkreśla, że wyrok jest nieprawomocny, a sama ocena pracy Renaty Brygier jako sekretarz miasta wciąż negatywna. Oprócz odwołania się do decyzji Sądu, urząd dziś ogłosił konkurs na… stanowisko sekretarza.

– Wyrok w sprawie przywrócenia Pani Renaty Brygier na stanowisko sekretarza miasta jest nieprawomocny. Sąd wydając wyrok nie badał argumentów dotyczących negatywnej oceny pracy pani Renaty Brygier na stanowisku sekretarza. Swoją decyzję sąd opierał jedynie na ocenie czynności proceduralnych związanych z samym wypowiedzeniem – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza. – Podczas rozprawy nie były analizowane zastrzeżenia, nie byli przesłuchiwani świadkowie: w ogóle nie były badane okoliczności stanowiące powód wypowiedzenia stosunku pracy. Ocena pracy pani Renaty Brygier na stanowisku sekretarza miasta jest nadal negatywna. Urząd Miasta będzie się odwoływał od wyroku sądu.

Jak ripostuje Renata Brygier, żadni świadkowie nie zostali przesłuchani, ponieważ Urząd Miasta żadnych nie zgłosił.

– Ze zdziwieniem przyjęłam komentarz pana Jakuba Pietkiewicza, który twierdzi, że sąd wydając wyrok „nie badał argumentów dotyczących negatywnej oceny pracy pani Renaty Brygier na stanowisku sekretarza". Wyjaśniam, że Sąd nie mógł badać takich argumentów dotyczących "negatywnej oceny pracy", gdyż nie były one wskazane w piśmie o rozwiązaniu umowy o pracę. Nie były również podniesione przez Urząd Miejski podczas rozprawy. Nie zostali też wskazani świadkowie, których miałby przesłuchać sąd. W tej sytuacji nie miał on możliwości oceniania mojej pracy i przesłuchiwania świadków – mówi Renata Brygier. – Sąd opierał się na procedurze związanej z brakiem wskazania podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego. Jeżeli Pełnomocnik Burmistrza informuje, że ocena mojej pracy jest negatywna, to nadal nie wskazuje na czym opiera to twierdzenie. To jest tak, jakby powiedział, że dzisiaj "jest pogoda", nie mówiąc jaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE