Reklama

Senator i "trzech żołnierzy" szkodzą gminie? Centrum Sportu w Siedlcu wybudowane zgodnie z prawem

Opublikowano:
Autor:

Senator i "trzech żołnierzy" szkodzą gminie? Centrum Sportu w Siedlcu wybudowane zgodnie z prawem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Sprawa Centrum Sportu w Siedlcu powraca po raz kolejny. Na ten temat pisaliśmy tutaj i tutaj. Na sesji Rady Gminy rozmowę rozpoczął wójt, Andrzej Wdowiak.- Po otwarciu centrum wielka wrzawa, telefony, bo wójt tak się spieszył z otwarciem boiska przed wyborami, że zapomniał odrolnić teren, na którym to boisko zostało wybudowane. Zanim podjęliśmy decyzję o boisko, to było jakieś 3 lata temu. Potem podchodziliśmy do projektowania. Nastąpiła przykra sytuacja. Wszyscy zadowoleni, prócz bardzo niewielkiej grupy ludzi. O tyle to było przykre, że wśród nich znajdował się sam pan senator Błaszczyk, który bardzo intensywnie podjął działania, by może i zamknąć to boisko, ale nie udało się - mówi wójt.

- Wielu starań włożyliśmy w to, by to boisko powstało. Był to duży wysiłek z naszej strony, naszego samorządu i tutaj gorące dyskusje czy w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości wsparcia ze środków unijnych, gdyż się skończyły - czy to boisko budować. Z wielką determinacją podjąłem tę decyzję, żeby wybudować to właśnie teraz ku uciesze dzieciaków i miejscowej społeczności.  Przykro też powiedzieć, że osoba, która powinna tutaj wspierać nasze samorządy. Nie tylko nas, naszego samorządu Gminy w Łęczycy to bardzo nam przeszkadza. Krótko mówiąc - szkodzi. Chcę powiedzieć, że mieliśmy wielką świadomość tego, co robimy, jak podchodziliśmy do budowy boiska. Mieliśmy świadomość, że cały grunt jest rzeczywiście nieodrolniony. Gdybym był młodym wójtem, to pewnie to zrobił i wydał niepotrzebnie duże pieniądze na odrolnienie tego terenu. Ja szanuję pieniądzę  naszych podatników. Dlatego te funkcję boiska, które wymagały odrolnienia - są posadowione na terenie odrolnionym, a które nie wymagały - jest tak, jak jest. 40 lat temu, 20 lat temu i niedawno była trawa zielona i dalej tak będzie. Wszystkie procedury, które zastosowaliśmy były zgodne z planem budowlanym, także proszę nam zaufać. Jest to zespół, który wie co robi, umie pracować, zna się na przepisach prawa i tylko takie życzenie- żeby nam nie przeszkadzano - kontynuuje wójt gminy.

Pan Andrzej Wdowiak jest zmartwiony postawą senatora Przemysława Błaszczyka.

- Z wielką przykrością muszę stwierdzić, że działania pana senatora i jego trzech żołnierzy, którzy tutaj siedzą - szkodzą tej gminie bardzo mocno. Powstały piękne obiekty, nasza dumą jest nasza oświata, mamy najlepsze wyniki w województwie i w kraju. To jest nasza duma. Teraz ktoś przychodzi i mówi, że to wszystko nic nie znaczy albo jest "bee". Nie ma zgody na takie zachowanie, jest to szkodliwe działanie i wyraźnie mówię: pan senator wraz z tutejszymi żołnierzami szkodzi tej gminie i nie ma zgody na takie zachowanie - mówi wójt Wdowiak.

Cały obiekt został zorganizowany w oparciu o prawo budowlane. Przepis prawa budowlanego mówi, że boiska szkolne oraz korty tenisowe służące do rekreacji można robić w oparciu o tzw. zgłoszenie, nie wymaga pozwolenia na budowę i właśnie realizowany był na podstawie zgłoszenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE