Reklama

Senator Przemysław Błaszczyk podsumowuje swoją działalność parlamentarną

Opublikowano:
Autor:

Senator Przemysław Błaszczyk podsumowuje swoją działalność parlamentarną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Sprawdzamy więc, jak radzili sobie parlamentarzyści z powiatu łęczyckiego w mijającej właśnie VII kadencji Sejmu i VIII kadencji Senatu.Senator Przemyslaw Błaszczyk z Prawa i Sprawiedliwości podzielił się swoimi uwagami dotyczącymi jego działalności parlamentarnej, podsumowując przy okazji swoją pracę. Zachęca on także do oddania na niego głosu w zbliżających się wyborach.Jak sam zaznacza, w przeciwieństwie do niektórych parlamentarzystów, traktował swoją pracę przede wszystkim jako służbę rodakom, czego dowodem może być wskaźnik jego udziału w głosowaniach: 4223 – czyli 95,2% wszystkich głosowań podczas 80 posiedzeń Senatu. Ponadto miał 101 wystąpień. 

Senator podkreśla również, że w sprawach obywateli wystosował łącznie 251 oświadczeń senatorskich, w tym do: Prokuratury Generalnej, Ministerstwa Rolnictwa, Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przemysław Błaszczyk jest zadowolony także z tego, że aż tylu ludzi zgłosiło się do niego w sprawie porad prawnych.

- Moje biuro senatorskie jest otwarte i chętne do przyjmowania ludzi, których dotknęła niesprawiedliwość. Przez moje pośrednictwo udzielono ponad 600 porad prawnych. Każda osoba otrzymała fachową, bezpłatną pomoc w rozwiązaniu trudności zyciowej, z jaką do mnie przyszła.

Ponadto, senator stara się mieć wpływ na życie kulturalne regionu, dlatego też zorganizował łącznie 18 wyjazdów do teatru, w których udział wzięły 742 osoby, 11 wyjazdów na Targi Rolnicze, w których udział wzięło 484 uczestników, a także, przy wspólpracy z związkami rolniczymi, zorganizował 12 turnusów na kolonie letnie i zimowe, wktórych udział wzięło 358 dzieci. Z jego inicjatywy i dobrej współpracy ze szkołami i różnymi ośrodkami, zorganizował 43 wyjazdy do Warszawy, w których udział wzięło 2050 osób.

Zorganizował lub współorganizował łącznie 7 konkursów dla dzieci i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w których udział wzięło łącznie aż 2057 uczniów. Jak sam przyznaje, wszystkie konkursy miały na celu przypomnienie i utrwalenie pięknej historii kraju, jego bohaterach, a także kultywowanie tradycji polskiej rodziny i pamięci o przodkach.

- Moja praca przedstawiona w liczbach, oświadczenia, czy też interwencje są jedynie cząstką mojej dotychczasowej działalności, ale jest jedna rzecz, której nie sposób zliczyć. Są to codzienne rozmowy z wyborcami, gdzie wspólnie debatujemy o lepszej przyszłości Polski. Nie sposób podsumować ciepłych słów poparcia, bezinteresowności i cennego życiowego doświadczenia, którym ludzie dzielą się ze mną – mówi senator Przemysław Błaszczyk – To właśnie oni motywują mnie do wykonywania mojej pracy z pełnym zaangażowaniem, abyśmy już niedługo mogli żyć nie przeszłością, lecz przyszłością. Przyszłością, która ma na imię Polska. Za to, z całego serca dziękuję i zachęcam do dalszej wspólpracy – zakończył. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE