Reklama

Senator RP Przemysław Błaszczyk podsumowuje etap okręgowy konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”

Opublikowano:
Autor:

Senator RP Przemysław Błaszczyk podsumowuje etap okręgowy konkursu „Obrazki z Sienkiewicza” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 15 października upłynął termin składania prac literackich, plastycznych i filmowych w konkursie ,,Obrazki z Sienkiewicza”. Do konkursu zgłosiło się 18 szkół z powiatu łęczyckiego, kutnowskiego, łowickiego oraz poddębickiego, w tym: 3 przedszkola, 12 szkół podstawowych, 5 gimnazjów oraz 2 licea. Łącznie wzięło w nim udział 152 uczniów, którzy przygotowali 136 prac plastycznych, 20 prac literackich oraz 4 prace filmowe. 

Jury, w składzie Przemysław Błaszczyk, Beata Gawryszczak, Ewelina Niciak oraz Magdalena Bindas, po długich oraz ciężkich wyborach ze względu na dużą ilość prac wybrało 55 wyróżnień, w tym: 8 prac z Przedszkoli, 35 prac ze Szkół Podstawowych, 9 prac z Gimnazjów oraz 3 prace ze Szkół Licealnych w etapie okręgowym:

Z przedszkoli wybrano prace:

Mateusz Słomka – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, Jakub Piecko – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, Mateusz Bienias – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach Oddział Przedszkolny, Barbara Walczak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach Oddział Przedszkolny, Marika Jóźwiak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach Oddział Przedszkolny, Miłosz Filipiński – Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku, Kacper Grzelak – Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku, Maciej Kordialik – Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku.

 Ze szkół podstawowych wybrano prace:

Gabriela Cichal – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Amelia Dubiel – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Małgorzata Krawczyk – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Mateusz Ryfa – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Wiktoria Grzelak – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, Barbara Kruszyna – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Szymon Gmerek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Hanna Kruszyna – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Justyna Marciniak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Marcel Dziedzic – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie, Maja Szcześniak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie, Maja Kubel – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie, Dominika Czekalska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy, Zuzanna Misiak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy, Juliusz Pentela – Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy, Patrycja Miłaczewska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Antoni Dębski – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach, Patrycja Sułek – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach, Izabela Graszka – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach, Natalia Kowalska – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach, Zuzanna Kołaczek – Szkoła Podstawowa im. Józefa Ufy w Mastkach, Marta Fijałkowska – Szkoła Podstawowa im. Józefa Ufy w Mastkach, Błażej Ciepłucha – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach, Aleksandra Burska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach, Agata Skieresz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach, Martyna Kubiak – Szkoła Podstawowa w Czernikowie, Zuzanna Bartczak – Szkoła Podstawowa w Czernikowie, Olga Bąk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kadzidłowej, Natalia Nowacka – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kadzidłowej, Magdalena Walaszczak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kadzidłowej, Roksana Jurczak – Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej, Natalia Zasada – Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej, Julia Baras – Szkoła Podstawowa im. Mari Konopnickiej w Świnicach Warckich, Róża Ściślińska – Szkoła Podstawowa im. Mari Konopnickiej w Świnicach Warckich, Daria Mrozik – Szkoła Podstawowa im. Mari Konopnickiej w Świnicach Warckich.

 Ze szkół gimnazjalnych wybrano prace:

Justyna Stasiak – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, Paulina Kaszubska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, Zuzanna Kozajda – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, Paulina Gołacka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Natalia Kołodzińska – Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Zygrach, Martyna Trojanowska – Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Zygrach, Gabriela Orzechowska – Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich, Marta Górniak – Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich, Patrycja Świątek – Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich.

 Ze szkół licealnych wybrano prace:

Marcin Kozak – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Julia Warzywoda – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, Klaudia Kobierzycka – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Natomiast z 55 prac wybranych w etapie okręgowym do etapu ogólnopolskiego w Warszawie wybranych zostało 20 prac, 

które pojadą do Senatu.

 16 prac plastycznych autorstwa:

Julia Baras – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich, Miłosz Filipiński – Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku, Natalia Zasada – Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej, Olga Bąk – Szkoła Podstawowa im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej, Martyna Kubiak – Szkoła Podstawowa w Czernikowie, Natalia Kołodzińska – Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Zygrach, Błażej Ciepłucha – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porczynach, Marta Fijałkowska – Szkoła Podstawowa im. Józefa Ufy w Mastkach, Julia Warzywoda – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, Marcin Kozak – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Juliusz Pentela – Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy, Maja Kubel – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie, Zuzanna Kozajda – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, Szymon Gmerek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Mateusz Ryfa – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Wiktoria Grzelak – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy.

 2 filmowe autorstwa:

Amelia Dubiel i Małgorzata Krawczyk – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi, Marta Górniak – Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich.

 2 literackie autorstwa:

Patrycja Sułek – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach, Julia Święcka – Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek za udział w konkursie.

 

Biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka: 99-100 Łęczyca, pl. T. Kościuszki 11 pokój 12 n tel. 24 721 40 05, 509-625-271, 798-005-559 n [email protected], www.blaszczyk.senat.pl

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE