Reklama

Skandal! Na SORze nie przyjmują pacjentów?

Opublikowano:
Autor:

Skandal! Na SORze nie przyjmują pacjentów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczycki Szpitalny Oddział Ratunkowy nie ma dobrej prasy. Mieszkańcy uważają, że lekarze przychodzą tam głównie wypoczywać. Takie historie miały miejsce w tym miesiącu. Zgłosili się do nas poszkodowani pacjenci. Feralna dla pacjentów noc na łęczyckim SOR-ze - z 6 na 7 września to dyżur doktora K. (nazwisko do wiadomości redakcji). Jak mówią ci, którzy zwrócili się wtedy do niego o pomoc, jego działanie to zaprzeczenie przysięgi Hipokratesa i totalna znieczulica.- Jestem osobą leczącą się na żołądek i miałem ostry nawrót choroby, leki w których byłem posiadaniu nie pomagały więc postanowiłem udać się do szpitala. Od wejścia usłyszałem kilkuminutowy wywód/pretensje że powinienem iść do przychodni a nie przychodzić tutaj. Niestety w przychodni tego dnia nie było już miejsc. Miewałem już takie zaostrzenia, raz byłem na SOR-ze, otrzymałem wtedy kroplówkę z lekami i wszystko było w porządku. Również to sugerowałem lekarzowi. Wykonano mi badanie ekg i lekarz kontynuując swoje pretensje stwierdził, że leki mam w domu i on mi nic nie zapisze. W efekcie nie otrzymałem ani porady ani leków - opisuje nam sytuację Czytelnik, proszący o anonimowość, który ostatecznie musiał jechać do oddalonego o 30 kilometrów Kutna.

Na lekarza, doktora K., który tego dnia pełnił dyżur na SOR-ze, spływa więcej skarg. Sebastian Wasiak ma bardzo złe wspomnienia z wizyty na oddziale.

- Rzecz się działa między 22:45 a 2 nad ranem w nocy z 6 na 7 września. Miałem 41 stopni gorączki, czułem się bardzo źle, więc udałem się na SOR. Tam musiałem czekać godzinę, aby mnie ktokolwiek przyjął – słyszymy. – Gdy już pojawił się lekarz, absolutnie nie przejął się moim stanem. Nie przebadał mnie i powiedział, że temperatury dostałem od dobrobytu. Zajrzał mi jedynie do gardła, coś nabazgrał na recepcie, nie wydając przy tym żadnych zaleceń.

Jak sprawę komentuje szpital? Czytaj w dzisiejszym numerze "Gazety Lokalnej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE