Reklama

Skarby łęczyckiego zamku już w sprzedaży

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 22 grudnia do sprzedaży trafi wydawnictwo Muzeum w Łęczycy Skarby łęczyckiego zamku, które będzie można nabyć w łęczyckich księgarniach oraz Muzeum w Łęczycy.Niniejsza publikacja po raz pierwszy prezentuje w sposób przekrojowy obiekty muzealne działów: przyrodniczego, archeologicznego, historycznego, numizmatycznego, etnograficznego i artystycznego. Zespół pracowników merytorycznych, dokonując wyboru poszczególnych obiektów, kierował się rangą naukową muzealiów, ich znaczeniem historycznym, walorami artystycznymi, ale również w wielu przypadkach, jak na legendarne łęczyckie skarby przystało, wysoką wartością materialną. Kluczem do prezentacji tych przedmiotów było ukazanie ich w kontekście przyrody, historii i kultury regionu łęczyckiego. Z tego względu musieliśmy zrezygnować z umieszczenia w naszym albumie wielu przedmiotów ciekawych i pięknych, ale wykraczających poza przyjęty w tej książce sposób regionalistycznej narracji.

Mamy nadzieję, że obiekty te znajdą należne im miejsce w innym, obszerniejszym opracowaniu. Natomiast poprzez nietypową dla katalogów i informatorów szatę graficzną chcieliśmy ukazać nasze muzealia w układzie nawiązującym do aranżacji wystawienniczych.

Jest to próba przeniesienia czytelnika w klimat naszych wystaw stałych i czasowych, ale również zaproszenie do niezwykłego muzeum naszej wyobraźni, którego nie ogranicza realna przestrzeń ekspozycyjna, sprzęty wystawiennicze lub wymogi bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie miłą pamiątką dla gości odwiedzających nasze muzeum oraz zachętą dla tych, którzy u nas jeszcze nie byli, a materiał w niej zawarty będzie inspirował do głębszego poznania fascynujących dziejów Łęczycy i regionu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE