Reklama

SOSW w Stemplewie po raz drugi odebrał Zieloną Flagę

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W roku szkolnym 2015/2016 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie po raz drugi przystąpił do Programu Szkoły dla Ekorozwoju i zdobył ekologiczny certyfikat Międzynarodowej Zielonej Flagi.Tytuł ten, nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15000 szkół z 53 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jako jedyna jest uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi. Certyfikaty te są przyznawane w Polsce przez Kapitułę Programu Szkoły dla Ekorozwoju szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych i odnawiania certyfikatu w kolejnym roku.

Prowadzone przez Ośrodek działania „w drodze po Międzynarodową Zieloną Flagę" polegały na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkole i jej otoczeniu. Dzięki realizacji tego programu dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach, akcjach, konkursach i wycieczkach organizowanych przez nauczycieli i wychowawców. Szczególną uwagę w tym roku zwrócono na odpady, transport i aktywność dzieci i młodzieży.

W dniu 28 listopada 2016 r. delegacja w składzie: KierownikWydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Starostwa Powiatowego w Łęczycy Pan Edward Banasik, Dyrektor SOSW w Stemplewie Pan Andrzej Zielonka i Wicedyrektor Ośrodka Pani Dominika Jankowska oraz szkolny koordynator programu Pani Marzena Cebulska odebrali Zieloną Flagę podczas XIV Regionalnego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju, który odbył się w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. To uroczyste spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych działań w ramach programu oraz możliwością do wymiany doświadczeń.

Uzyskanie certyfikatu jest uwieńczeniem prowadzonych systematycznie proekologicznych działań w Stemplewie. Jest to ogromne wyróżnienie dla Ośrodka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE