Reklama

Reklama

Spółdzielnia mieszkaniowa likwiduje kotłownię węglową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM w Piątku

Spółdzielnia mieszkaniowa likwiduje kotłownię węglową - Zdjęcie główne

Spółdzielnia mieszkaniowa w Piątku likwiduje kotłownię węglową. | foto UM w Piątku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "CENTRUM" w Piątku rozpoczyna realizację projektu wymiany kotłowni węglowej na gazową.

Reklama

– Obecnie oczekujemy na zawarcie umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, a następnie przystąpimy do przygotowania postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w ramach projektu. Planowany termin zawarcia umowy z wykonawcą – grudzień 2020 r. Okres realizacji zaplanowano na lata 2020 – 2022 – informuje Tomasz Kucharczyk, prezes SML-W Centrum w Piątku.

Wysokość dofinansowania stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Szacowany koszt całkowity to ponad 1,2 mln złotych, a dofinansowanie prawie 720 tys. zł.

Celem bezpośrednim realizowanego projektu jest zwiększenie efektywności źródła ciepła poprzez likwidację kotłowni węglowej i zastąpienie jej wysokosprawną kotłownią gazową, z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, co z kolei przełoży się na wyeliminowanie zużycia paliwa węglowego i w konsekwencji pozwoli na ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza odpowiedzialnych za powstawanie zjawiska tzw. niskiej emisji oraz emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla.

Celem szczegółowym realizacji jest lepsza jakość powietrza. Efektem realizacji projektu, dzięki wykorzystaniu w nim rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii będzie również zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego nie tylko samej gminy, ale również województwa łódzkiego. Projekt wpłynie ponadto na podniesienie konkurencyjności gospodarki niskoemisyjnej na terenie gminy i regionu, a w dalszej perspektywie i województwa łódzkiego, która w wydajny, zrównoważony sposób wykorzystuje zasoby i zmniejsza emisję zanieczyszczeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy