Reklama

Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy

Opublikowano: czw, 14 gru 2017 15:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dla wielu z nas wieczerza wigilijna to jeden z najbardziej wzruszających momentów Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem, składamy najbliższym płynące z głębi serca życzenia. Choć do wigilii pozostało jeszcze kilka dni, 14 grudnia br. spotkanie wigilijne zorganizowano w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy.– W przeddzień Narodzenia Pańskiego pamiętamy o osobach samotnych i chorych, co symbolizuje dodatkowe nakrycie na stole. Często są oni tuż obok nas, bywa, że nie dostrzegamy ich w natłoku obowiązków. Takimi osobami są podopieczni naszego domu, dla których ta wieczerza jest wyjątkowym wydarzeniem. Gdybyście Państwo wiedzieli, jaką przyjemność sprawia im Wasza obecność i z jaką niecierpliwością odliczali dni do dzisiejszej uroczystości. Dni takie jak ten powodują, że czują się oni potrzebni – powiedział dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy Marek Szczepaniak.

Uczestnicy zajęć przygotowali dla zaproszonych gości okolicznościowe kartki z wykonanymi własnoręcznie za pomocą szydełka gwiazdkami, a przed łamaniem się opłatkiem zaprezentowali nawiązujący do Bożego Narodzenia program artystyczny połączony z kolędowaniem.

– Jestem wzruszona. Siedzący obok mnie mogli zauważyć spływające po moich policzkach łzy. Uczestniczyłam w wielu spotkaniach wigilijnych, jednak te z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy za każdym razem wzruszają mnie najbardziej. Moi Drodzy, życzę Wam zdrowia, bo jak wiecie, ono jest najważniejsze. Mam nadzieję, że przyszły rok przybliży Was do przeprowadzki do nowej siedziby. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, by tak się stało – mówiła wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE