Reklama

Spotkanie z mediatorem

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z mediatorem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 3 listopada 2016 roku z inicjatywy kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zorganizowano spotkanie z mediatorem Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Warszawie z siedzibą w Łodzi Agatą Jóźwiak – Grudziecką.

W dniach 17 – 22 października 2016 roku w budynku Sądu Rejonowego w Łęczycy w ramach Tygodnia Mediacji policjanci pełnili wspólne dyżury z przedstawicielami sądów, prokuratur i mediatorów w trakcie których tłumaczyli procedury związane z mediacją w postępowaniu karnym.

Kontynuując przedsięwzięcie, 3 listopada w łęczyckiej komendzie w rozmowach na temat postępowania mediacyjnego obok gospodarzy inicjatywy uczestniczyli zaproszeni policjanci z komend w Kutnie i Poddębicach. Prowadząca spotkanie przedstawiła rolę mediatora podkreślając korzyści płynące z takiego rozwiązania dla osoby podejrzanej lub oskarżonej ale także a może przede wszystkim dla pokrzywdzonego.

Wyjaśniła, że jednym z najistotniejszych atrybutów postępowania mediacyjnego jest możliwość rozwiązania problemów bez angażowania sądów poprzez rozmowę, kompromis i ugodę. Zachęcała to tego typu rozwiązań podkreślając, że sprawę do mediacji może przekazać również policjant. Uczestnicy spotkania wymienili się informacjami i doświadczeniami z zakresu pracy w jednostkach macierzystych. Podjęli próbę wypracowania najbardziej korzystnych procedur przekazywania spraw skierowanych do mediacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE