Reklama

Sprawa Krzysztofa Lipińskiego znowu odroczona

Opublikowano:
Autor:

Sprawa Krzysztofa Lipińskiego znowu odroczona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po raz pierwszy, po raz drugi… i po raz czwarty. Sprawa Krzysztofa Lipińskiego, która miała się odbyć jutro, nie odbędzie się.Pierwszym wyznaczonym terminem był 23 marca, następnym 6 kwietnia, kolejnym 20 kwietnia i ostatni znany termin, czyli 23 maja – jednak wszystkie rozprawy były przekładane ze względu na zwolnienie chorobowe przedstawiane przez zawieszonego w czynnościach burmistrza. - Sprawa będzie odroczona, ponieważ pan mecenas złożył wniosek o odroczenie z powodu choroby – poinformowała pani Karolina Kruszyniak z Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Łęczycy. 

Przypomnijmy, że Krzysztof Lipiński usłyszał od Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty zarzuty płatnej protekcji, żądania korzyści majątkowej oraz przekroczenia uprawnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sam burmistrz w swoim oświadczeniu z 12 grudnia ubiegłego roku głosił, że jest niewinny i przedstawi dowody swojej niewinności. 

- Informuję, iż stawiane mi zarzuty w żadnej mierze nie są oparte na prawdzie i nie znajdują poparcia w żadnych obiektywnych dowodach. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy nie żądałem od nikogo żadnych korzyści w związku z pełnieniem funkcji Burmistrza Miasta Łęczycy, ani majątkowych ani osobistych. Zostanie to przeze mnie wykazane w prowadzonym ponownie postępowaniu. W najbliższych dniach złożonych zostanie szereg wniosków dowodowych, zarówno w zakresie przesłuchania świadków, jak włączenia do postępowania kolejnych dokumentów – głosił wówczas Krzysztof Lipiński. 

Na tę chwilę nowy termin rozprawy nie jest znany. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE