Reklama

Sprawa przetrzymanego pisma od wojewody – magistrat zakończył śledztwo

Opublikowano:
Autor:

Sprawa przetrzymanego pisma od wojewody – magistrat zakończył śledztwo  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wczorajszej sesji rady miasta powrócił temat pisma od wojewody łódzkiego zaadresowanego do rady miejskiej. Jak poinformował zastępca burmistrza Krzysztof Urbański – magistrat znalazł sprawcę. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy pisma od wojewody łódzkiego dotyczącego uchwały rady miejskiej podjętą 13 września br., która ustaliła nowe wynagrodzenie burmistrza Krzysztofa Lipińskiego.Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wysłał pismo do rady miasta pod koniec września, w którym zawarta była informacja o wszczęciu kontroli legalności podjętej przez radnych uchwały.

Jednak nie sama treść pisma stanowiła problem, a data jego otrzymania, ponieważ zawiadomienie było datowane na 27 września, a termin odpowiedzi wynosił 5 dni. Do radnych natomiast trafiło ono dopiero 3 dnia, tym samym znacznie skracając czas na przygotowanie uzasadnienia.

Radni podczas sesji 19 października zwrócili się do zastępcy burmistrza z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy, natomiast wczoraj Krzysztof Urbański poinformował o zakończonym śledztwie. 

- Zakończyło się postępowanie wyjaśniające, a w konsekwencji tego postępowania wyjaśniającego, zostało wdrożone nowe zarządzenie uszczelniające niejako tryb obiegu dokumentów i korespondencji w urzędzie. Ponadto, z przykrością to muszę powiedzieć, została stwierdzona wina u jednej z pracownic, która de facto, przyznała się do tego i niestety musiałem wymierzyć karę dyscyplinarną – powiedział zastępca burmistrza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE