Reklama

Sprawca podpalenia kontenerów na śmieci w rękach policji

Opublikowano:
Autor:

Sprawca podpalenia kontenerów na śmieci w rękach policji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kryminalni z łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali 19 – latka podejrzanego o podpalenie sześciu kontenerów na śmieci oraz posadowienia dwóch zewnętrznych skrzynek kablowych na terenie miasta. Wartość strat wyceniona na kwotę 8 000 złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

17 października 2016 roku około 2.00 w nocy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odebrał głoszenie o płonącym koszu na śmieci przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście w Łęczycy. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono straż pożarną.

W związku z podjętymi działaniami policjanci ustalili, że w różnych częściach miasta w odstępach kilkunastu minut płonęły również inne kontenery na śmieci. W sumie zniszczeniu poprzez podpalenie uległo 6 koszy. Śledczy od właścicieli uszkodzonego mienia przyjęli stosowne zawiadomienie a kryminalni zajęli się ustaleniem sprawcy chuligańskich wybryków. 19 października, policjanci dzięki doskonałej znajomości środowiska przestępczego ustalili i zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego czynu 19 – latka.

Mężczyzna, tego samego dnia usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia poprzez podpalenie. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on również sprawcą uszkodzenia posadowienia dwóch zewnętrznych szafek kablowych będących własnością firmy telekomunikacyjnej, których wartość wyceniono na 5000 złotych. Zawiadomienie w tej sprawie przyjęto 18 października 2016 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE