Reklama

Sprawę radnego Czerwińskiego zbada prokuratura

Opublikowano:
Autor:

Sprawę radnego Czerwińskiego zbada prokuratura - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat adresu zamieszkania i zameldowania radnego Damiana Czerwińskiego (na zdj. pierwszy z prawej) ponownie wzbudził zainteresowanie. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau złożył do Prokuratury Rejonowej wniosek w tej sprawie.Przypomnijmy, że w lutym do wojewody łódzkiego dotarło pismo, w którym anonimowy skarżący zwrócił uwagę na fakt, że reprezentujący okręg wyborczy nr 4 w radzie miejskiej Damian Czerwiński mieszka poza terenem miasta Łęczyca, co mogłoby wpłynąć na ważność jego mandatu.Wojewoda łódzki zwrócił się więc do rady miasta z żądaniem złożenia wyjaśnień w tej sprawie, a z kolei przewodniczący Paweł Kulesza zwrócił się do samego zainteresowanego.- Pismo to jest reakcją na skargę, jaką złożono do wojewody – mówił wówczas Paweł Kulesza – Po otrzymaniu pisma zwróciłem się do radnego Czerwińskiego z prośbą o złożenie wyjaśnień, ponieważ czas na odpowiedź wynosił jedynie 5 dni.Radny Czerwiński wyjaśnienia złożył, a wojewoda na ich podstawie uznał skargę za bezzasadną. 

Całe zdarzenie nie spotkało się z aprobatą części radnych, którzy zarzucili przewodniczącemu próbę zatajenia sprawy.

W związku z tym wysłali pismo do wojewody, w którym poprosili o ponowne przeanalizowanie tego tematu. Pod pismem podpisało się 5 radnych: Zenon Koperkiewicz, Tomasz Czajkowski, Robert Łukasiewicz, Krzysztof Razik i Paweł Kurczewski.

- Sprawa była niejasna, ponieważ zapytanie od wojewody zostało zaadresowane do rady miasta, a wyjaśnienia składał sam radny Czerwiński. Wysłaliśmy więc pismo do wojewody z prośbą o ponowną analizę – mówi radny Koperkiewicz.

W odpowiedzi wojewoda łódzki Zbigniew Rau podjął decyzję o złożeniu do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wniosku o sprawdzenie czy w przedmiotowej sprawie nie zaistniały okoliczności o znamionach przestępstwa, co potwierdziła Monika Piłat – prokurator rejonowy.

Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE