Reklama

Sprzedawała lewy tytoń na targowisku. 63-latka w rękach policji

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Ponad 12 kg tytoniu i blisko 10 tys. strat dla Skarbu Państwa. Za tym wszystkim stoi 63-latka, która handlowała tytoniem bez polskich znaków akcyzy na jednym z targowisk w powiecie łęczyckim. Kobieta zapłaci teraz wysoką grzywnę.

Mundurowi znajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że na jednym ze stoisk targowych sprzedawane mają być nielegalne wyroby tytoniowe. Postanowili więc niezwłocznie udać się na miejsce i to sprawdzić. Jak się okazało, funkcjonariusze zlokalizowali mieszkankę Łodzi, która w samochodzie posiadała 25 toreb foliowych z zawartością krajanki tytoniowej. Łączna waga zabezpieczonego tytoniu to 12,5 kg.

- Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 9800 zł. 63–letnia właścicielka nielegalnego towaru usłyszała zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP Łęczyca.

20 marca policjanci z łęczyckiej komendy przedstawili zarzuty 63-letniej kobiecie. Za popełniony czyn grozi jej wysoka kara grzywny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE