Reklama

Starostwo czuwa nad regularnym odbiorem TVP Info

Opublikowano:
Autor:

Starostwo czuwa  nad regularnym odbiorem TVP Info - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Do wszystkich starostw w kraju trafiło polecenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, aby śledzono nadawanie kanały TVP Info. Ma to związek z zakłóceniami na multipleksie MUX 3.Problemy z nadawaniem rozpoczęły się od niedzieli (18 grudnia), a do Telewizji Polskiej napłynęły setki maili od telewidzów. Amerykańska firma EmiTel, która jest nadawcą sygnału poinformowała o podjętej próbie naprawy usterki, jednak wciąż mają zdarzać się problemy z odbiorem kanału. 

W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało polecenie, aby starostwa monitorowały odbiór i informowały o zauważonych problemach. Kanał ten ma być kluczowy ze względu na fakt, że pojawiają się tam komunikaty Regionalnego Systemu Ostrzegania. 

Sekretarz starostwa powiatu łęczyckiego Ireneusz Barański potwierdza, że rzeczywiście wpłynęło takie polecenie z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Uspokaja również, że nie ma problemów z odbiorem. 

- Tak, dostaliśmy takie polecenie z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.  Szef powiatowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego ma zbierać meldunki z gmin do godziny 10, a następnie przekazywać je dalej jako informację zbiorczą. Na tę chwilę u nas nie ma problemów z sygnałem – mówi sekretarz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE