Reklama

Reklama

Status quo w „Łęczycance”

Opublikowano: czw, 1 paź 2015 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” głównym tematem było głosowanie nad odwołaniem zastępcy prezesa Arkadiusza Podawczyka z pełnionej funkcji.Przypomnijmy, że pierwsze kroki do odwołania Arkadiusza Podawczyka wykonano już 15 lipca, kiedy to członek Rady Nadzorczej Jarosław Szymański, kierując się brakiem absolutorium dla zastępcy prezesa (85 „za” i 97 „przeciw”) złożył wniosek o jego odwołanie. Wówczas, jak się okazało, potrzebna do tego celu była uchwała, a nie sam wniosek.

Reklama

Wczoraj po długich debatach przeprowadzono tajne głosowanie, gdzie za odwołaniem Arkadiusza Podawczyka były 3 osoby, natomiast przeciw jego odwołaniu 4.

Rada Nadzorcza szuka również oszczędności w Spółdzielni. Jedną z uchwał, które mają się do tego przyczynić jest rozwiązanie umowy ws. ryczałtu paliwowego, jaki otrzymują prezes i jego zastępca, a dokładniej: 250 zł brutto. Początkowo część członków nie była przekonana, co do takiego rozwiązania, jednak największym entuzjastą pomysłu był Tadeusz Wałowski.

- Ja uważam, że mój wniosek jest zasadny: oszczędzajmy wszyscy.

Z kolei prezes Jarosław Pacholski twierdził, że decyzja może jedynie pogorszyć obecną sytuację.

- Ta decyzja zwiekszy koszty funkcjonowania spółdzielni – mówił, dodając, że samochód służbowy spala 12 litrów benzyny.

Przewodniczący rady Krzysztof Graczyk skłaniał się jednak za pomysłem Tadeusza Wałowskiego.

- Radę zmniejszono do 7 członków i obniżono diety. Ja na pana miejscu zrzekłbym się tej kwoty dobrowolnie.

Niektórzy z zebranych sugerowali, że takie rozwiązanie jest normą w zakładach pracy, gdzie koszty transportu zrzuca się na pracownika.

Ostatecznie głosowano nad rozwiązaniem umowy ws. ryczałtu zarówno z prezesm, jak i zastępcą prezesa. W głosowaniu nie brał udziału Waldemar Augustyniak, który, jak sam przyznał, nie może głosować za czymś, co wprowadzono za jego kadencji. Finalnie, członkowie podjęli decyzję o rozwiązaniu umowy.

Ryczałt paliwowy wprowadzony został 2 lutego 2015 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.