Reklama

Styczeń wyjątkowo pracowity dla łęczyckich lekarzy

Opublikowano:
Autor:

Styczeń wyjątkowo pracowity dla łęczyckich lekarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oddział chorób wewnętrznych łęczyckiego szpitala dosłownie pęka w szwach. Styczeń okazał się wyjątkowo pracowitym miesiącem dla lekarzy, a wszystko przez stale rosnącą liczbę zachorowań na grypę. Sytuacja jest na tyle poważna, że na terenie całego szpitala ograniczono możliwość odwiedzin.

- Przyjmujemy w głównej mierze osoby w podeszłym wieku, których odporność jest dużo gorsza i łatwiej o zachorowania. Przez cały styczeń mieliśmy pełne ręce roboty – mówi Anna Mroczkowska, ordynator oddziału wewnętrznego.

O skali problemu mówią same statystyki, które otrzymaliśmy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. W styczniu na oddział chorób wewnętrznych przyjęto 374 pacjentów. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich aż o 71 mniej.

- Pacjenci zgłaszają się z różnymi dolegliwościami. W głównej mierze są to zarażenia grypą typu A, ale część pacjentów choruje na zapalenia płuc czy oskrzeli. Chciałbym także wszystkich uspokoić, że nie odnotowaliśmy dotąd zakażeń ptasią grypą – mówi A. Mroczkowska.

Pacjentów jest tak dużo, że konieczne jest dostawianie łóżek na korytarzach. Jednak jak mówi ordynator oddziału, w tej chwili zostają tylko po trzy łózka w obu częściach oddziału, a pacjenci są systematycznie przenoszeni do sal, kiedy tylko tam zwalniają się łóżka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE