Reklama

Sukces uczennic łęczyckiego gimnazjum na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Języka Polskiego

Opublikowano:
Autor:

Sukces uczennic łęczyckiego gimnazjum na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Języka Polskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ogromnym sukcesem uczennic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zakończył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - Paulina Kaszubska została jedną z ośmiu laureatek, a Kinga Wasiak finalistką.Zdobycie tytułu laureata konkursu zwalnia Paulinę z części polonistycznej egzaminu gimnazjalnego, zapewnia ocenę celującą z przedmiotu i daje pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Ocenę celującą otrzyma również Kinga Wasiak. 

Konkurs Języka Polskiego ma na celu rozwijanie humanistycznych zainteresowań młodzieży oraz promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych, który wykracza poza treści podstawy programowej z języka polskiego dla gimnazjum.

W dobie ogólnej niechęci do czytelnictwa i niedbalstwa językowego niezmiernie cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki promują kulturę językową i z pasją „pochłaniają” książki. 

Aby zebrać najwyższe laury, dziewczęta przygotowywały się do konkursu od początku nauki w gimnazjum pod kierunkiem Pań Agnieszki Łukomskiej-Szmai i Ewy Pawałowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE