Reklama

Świąteczny weekend na drogach powiatu łęczyckiego

Opublikowano:
Autor:

Świąteczny weekend na drogach powiatu łęczyckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Od piątku do wtorku na drogach powiatu łęczyckiego doszło do 10 kolizji. Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących i dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Podczas świątecznego weekendu, pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, doszło do 10 kolizji drogowych. Porównując ten okres do analogicznego z ubiegłego, wynika, że w tamtym czasie doszło do jednego wypadku drogowego a policjanci interweniowali przy trzech kolizjach.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policja przypomina wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE