Reklama

Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Tegoroczne obchody „Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” przebiegły pod hasłem „Z odblaskiem bezpiecznie”. Już po raz siódmy łęczycka Policja wsparła inicjatywę podejmowaną przez grono pedagogiczne i uczniów Szkoły Podstawowej w Piątku.19 listopada w Szkole Podstawowej w Piątku wzorem ubiegłych lat już siódmy raz obchodzono „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”. W tym roku inicjatywa przebiegła pod hasłem „Z odblaskiem bezpiecznie”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy konsekwentnie od samego początku wspierają działania podejmowane przez uczniów podstawówki dlatego w tym roku również byliśmy razem.

W ramach obchodów zorganizowano pokaz mody w czasie, którego uczniowie prezentowali wykonane według własnych pomysłów stroje z elementami odblaskowymi. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Kupisz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze po zmroku.

Następnie w eskorcie policjantów uczniowie przemaszerowali pod pomnik wyznaczający środek Polski, gdzie minutą ciszy uczczono pamięć osób, które straciły życie w wypadkach drogowych. Funkcjonariusze ponadto służyli pomocną dłonią podczas wręczenie nagród i wyróżnień w konkursach, które towarzyszą idei. Pierwszoklasiści odebrali z rąk mundurowych kamizelki odblaskowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE