Świetne starty łęczyckich lekkoatletów – Krystian Nowakowski i Ewa Różańska z rekordami!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Z wysokiego pułapu rozpoczęli starty w hali łódzkiego RKS lekkoatleci MKLA Łęczyca. Krystian Nowakowski odebrał rekord Okręgu Łódzkiego w skoku o tyczce swojemu starszemu koledze Adrianowi Mikołajczykowi. W konkursie na pierwszym miejscu z wynikiem 4.30 m uplasował się Mikołajczyk, a Nowakowski zajął szóste miejsce  4.00 m.Rekord Łęczycy na mityngu rzutów w Aleksandrowie Łódzkim w pchnięciu kulą juniorek poprawiła Ewa Różańska (13.40 m).To aktualnie najlepszy wynik w Polsce w kategorii juniorek. Julia Kołdrzak zwyciężyła w konkursie młodziczek (9.52 m). Na drugim miejscu wśród juniorek młodszych uplasowała się Oliwia Podlińska (11.78 m), trzecia była Gabriela Koperska (10.59 m), czwarta Gabriela Flejszman (10.22 m).

Maciej Wawrzyniak zajął trzecie miejsce w kuli juniorów (13.97 m). Jest to jego rekord życiowy i jednocześnie minimum uprawniające do startu w Halowych Mistrzostwach Polski. W konkursie juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Adrian Walczak (12.44 m), piąty był Szymon Osowski (11.42 m), siódmy Paweł Rybarczyk (11.02 m), ósmy Dominik Wolski (10.61 m). Wszyscy poprawili rekordy życiowe.

Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi w biegu na 60 m przez płotki.

Drugie miejsce zajął Adam Jaśkiewicz (8.59 s), czwarte Jakub Florczak (8.70 s), szóste Maciej Kamiński (8.79 s). W biegu płotkarskim młodziczek Martyna Rydczak zajęła drugie miejsce z rekordem życiowym (10.20 s). Krystian Kaźmierczak zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż (192 cm). W trójskoku dziewcząt piąta była Martyna Tomes (10.50 m). W konkursie chłopców na szóstym miejscu uplasował się Dominik Nowakowski (12,13 m). Wysoką formą popisali się chłopcy w biegu na 600 m. Bartosz Subocz przebiegł dystans w (1.30.89 min), Mateusz Grabski (1.31.30 min). Obaj poprawili rekordy życiowe.