Reklama

Święto osób, które pomagają, gdy wszystko inne zawodzi

Opublikowano:
Autor:

Święto osób, które pomagają, gdy wszystko inne zawodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W dniu święta wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk oraz Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier odwiedziły Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęczycy, by na ręce osób nimi zarządzających złożyć życzenia oraz dyplomy za trud codziennej pracy.

– Pragnę serdecznie podziękować Pani Kierownik MOPS Iwonie Porczyńskiej, Panu Dyrektorowi ŚDS Markowi Szczepaniakowi oraz pracownikom obydwu placówek za opiekę, troskę i pomoc zapewnianą łęczycanom. Każdego dnia spotykacie się Państwo z tragediami rodzinnymi, przeżywacie problemy swoich podopiecznych, często po powrocie do domu myślicie, jak jeszcze moglibyście pomóc. Za codzienną i bardzo trudną pracę serdecznie dziękuję, życząc, by podopieczni chcieli oferowaną przez Was pomoc przyjmować – powiedziała wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

– Dzisiejszy dzień jest okazją do refleksji, ale też wyróżnienia Państwa pracy. Cieszę się, że mogliśmy się dziś spotkać i porozmawiać o nurtujących problemach i trudnościach. Mam także nadzieję, że dzisiejsze święto przyczyni się do promowania zawodu pracownika socjalnego, a wielu młodych ludzi decydując o dalszej edukacji, wybierze studia o takim właśnie kierunku – mówiła Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.

Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy zorganizowane w 1989 roku, w którym uczestniczyli delegaci urzędów wojewódzkich ds. społecznych i zdrowia. W jego trakcie poinformowano, że w gminach powstaną ośrodki pomocy społecznej, a pomoc społeczna zostanie odłączona od resortu zdrowia. W spotkaniu wziął udział m.in. Minister pracy i polityki socjalnej Jacek Kuroń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE