Reklama

Święty Mikołaj odwiedził dzieci

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś, 21. grudnia do szpitala w Łęczycy zawitał Święty Mikołaj. Poza życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dzieci otrzymały oczywiście prezenty. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Niestety nie wszystkie dzieci mogą spędzić gwiazdkę w domu z bliskimi. Dlatego, aby sprawić dzieciom trochę radości i umilić im ten magiczny czas Święty Mikołaj odwiedził Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego im. św. Faustyny Kowalskiej. Oddział Dziecięcy Szpitala skierowany jest do dzieci do 17 roku życia. Obecnie na oddziale przebywa 17 pacjentów.  - Większość dzieci wyjdzie do domu na Święta. Ale są też dzieci, które już wiadomo, że święta spędzą tutaj z nami na oddziale. Nasi pacjenci chorują przede wszystkim na zapalenia płuc i wirusowe zakażenia z przebiegiem biegunek – mówi Elżbieta Sierakowska, Oddziałowa Oddziału Dziecięcego.  

Mikołaj obdarował wszystkie dzieci upominkami. Wyposażył także świetlicę w stół z krzesłami oraz książki, gry i zabawki. Radości było co niemiara, a na dziecięcych buziach pojawiały się uśmiechy. Nie zabrakło także wierszyków, laurek oraz wspólnych zdjęć.

 - Przyjście Mikołaja sprawiło dzieciom wielką radość. Dzieci uwielbiają niespodzianki. Tym bardziej w szpitalu, który kojarzy się z przykrymi działaniami – iniekcją czy pokazywaniem gardła, którego bardzo nie lubią.  Mikołaj to namiastka czegoś co niesie nadzieję i radość - zakończyła.

Meble i prezenty ufundowała je firma De Heus, zajmująca się żywieniem zwierząt. 

- Chcieliśmy pomóc dzieciom, sprawić, by czas spędzony w szpitalu kojarzył im się z czymś przyjemnym. Przy okazji my - pracownicy firmy De Heus mieliśmy dużo radości, zbierając artykuły plastyczne, książki, gry oraz pieniądze dla dzieci – mówi Karolina Pietrzko, specjalista ds. marketingu i PR De Heus.

- Od kilku lat firma De Heus organizuje działania skierowane do dzieci, dbające o ich bezpieczeństwo i sprawiające radość. Bo bycie liderem, jakim jest firma De Heus w branży paszowej, zobowiązuje do odpowiedzialności i najwyższych standardów działań na każdym polu, nie tylko tym stricte biznesowym, ale i społecznym – dodaje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE