Reklama

Szereg zmian w łęczyckim PCPR

Opublikowano:
Autor:

Szereg zmian w łęczyckim PCPR - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Parę miesięcy temu wybuchnęła wrzawa na temat nieprawidłowych kontroli w łęczyckiej rodzinie zastępczej. Znęcali się oni psychicznie i fizycznie nad szóstką dzieci w wieku 8 - 13 lat. Ówczesna kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Iwona Zielińska złożyła rezygnację ze stanowiska, a na jej miejsce wstąpiła Anna Olczak. Pani Anna stara się wprowadzić szereg zmian, by podobna sytuacja nigdy się już nie zdarzyła. 

- Jesteśmy w trakcie zmiany procedur, wypracowywania normy. Przede wszystkim kontakt z rodzinami zastępczymi będzie bardziej wzmożony, niż był do tej pory. Służymy im radą, niesiemy ratunek w ciężkich sytuacjach. Mamy na miejscu psychologa, pedagoga, więc jeżeli zachodzą takie potrzeby, można skorzystać z ich porad.  Posiadamy również koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz od 18 sierpnia zatrudniony został nowy pracownik socjalny, który pracuje z tymi rodzinami - opowiada Pani Anna.

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, co stało się z poszkodowanymi dziećmi, które brały udział we wspomnianej aferze.

- Czwórka dzieci jest w rodzinie zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego. Pozostała dwójka jest przeniesiona do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Dzieci będące w rodzinie zastępczej nie będą mogły tam przebywać dłużej niż 8 miesięcy. Jest to termin przedłużony, ponieważ według ustawy standardowo jest to czas 4 miesięcy. Wspomniana rodzina będzie starać się o przekwalifikowanie do rodziny zawodowej i pociechy pozostaną na miejscu - kontynuuje wypowiedź A. Olczak.

Pragniemy również przekazać apel dla Państwa wygłoszony przez panią kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie:

- Proszę, aby wszystkie osoby czy rodziny, które rozważają chęć otoczenia domową atmosferą, opieką i miłością dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, zgłaszały się do tutejszego ośrodka. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, zapewniamy również możliwość rozmowy z psychologiem przed podjęciem decyzji o utworzeniu rodziny zastępczej i rozpoczęciem procedury kwalifikacyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE