Reklama

Szlabany czy parkometry? Urząd Miasta otrzymał oferty w sprawie płatnego parkingu

Opublikowano:
Autor:

Szlabany czy parkometry? Urząd Miasta otrzymał oferty w sprawie płatnego parkingu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat płatnego parkingu przed urzędem miasta powrócił na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki i mienia (14 kwietnia). Jednym z punktów było omówienie możliwości utworzenia płatnego parkingu. Przewodniczący komisji gospodarki i mienia Wojciech Wojciechowski jeszcze przed posiedzeniem zapewniał, że dyskusja ma jedynie na celu rozwianie wszelkich wątpliwości.W międzyczasie pracownicy urzędu zostali poproszeni o przygotowanie symulacji obejmującej koszt wprowadzenia stref płatnego parkowania w mieście z zainstalowaniem parkometrów.Podczas posiedzenia radnym przedstawiono oferty, z których wydzielono dwa warianty.

- Na posiedzeniu komisji na wniosek przewodniczącego Wojciecha Wojciechowskiego zaprezentowane zostały dwa warianty pobierania opłat na parkingu przed urzędem miejskim w Łęczycy. Jeden polegałby na zorganizowaniu płatnego parkingu oddzielonego od ulicy Konopnickiej słupkami i szlabanami.  Drugi wariant zakładał wprowadzenie strefy płatnego parkowania i ustawienie parkometru – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza.

Pierwsza dotyczy utworzenia płatnego parkingu z obsługą, w skład którego wchodziłby terminal wjazdowy i wyjazdowy, 2 szlabany oraz prace montażowe. W tym przypadku pojawia się także konieczność zakupu słupków, które uniemożliwiłyby wyjazd bez opłaty. Ta oferta wyniosłaby jednorazowy koszt w wysokości około 71 tys. zł.

Druga oferta dotyczy utworzenia strefy płatnego parkowania i byłaby prowadzona przez magistrat. Konieczny byłby zakup i montaż słupków, parkometrów oraz oznakowania. Dodatkowo przewidziane by było również utworzenie 2 etatów dla osób, które zajmowałyby się pobieraniem należności. W tym przypadku całość oscylowałaby w wysokości około 21 tys. zł.

Radni pod koniec dyskusji po raz kolejny zaproponowali dalsze rozszerzenie planowanej przez nich strefy płatnego parkowania i ustawienie parkometrów nie tylko przed Urzędem Miejskim na ul. Konopnickiej, ale również na al. Jana Pawła II, na parkingu przed Ratuszem Miejskim i na ulicy Zachodniej. Jednak żadnych ostatecznych wniosków nie wyciągnięto. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE