Reklama

Szóstoklasiści "policzyli się z przyrodą"

Opublikowano:
Autor:

Szóstoklasiści "policzyli się z przyrodą" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W czwartkowe przedpołudnie, 29 stycznia br., na holu I piętra czuć było napiętą atmosferę rywalizacji oraz oczekiwania na nieznane. Wszystko to za sprawą zorganizowanej w Gimnazjum w Topoli Królewskiej Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej „Policz się z Przyrodą”, w której uczestniczyli przedstawiciele sześciu szkół podstawowych z powiatu łęczyckiego.Byli to uczniowie klas szóstych z następujących placówek: SP Z Topoli Królewskiej, SP nr 3 z Łęczycy, SP nr 4 Z Łęczycy, SP z Wilczkowic, SP z Mazewa oraz SP z Błonia. Każda z drużyn liczyła po czterech uczestników, którzy testowali swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Nasi goście, po uprzednim powitaniu przez organizatorów, przystąpili najpierw do pierwszej części konkursu. Był to test wiedzy, który pisali wszyscy uczestnicy. Zawierał 20 pytań testowych zamkniętych, które dla większości uczniów okazały się być przysłowiową „bułką z masłem”.

Po krótkiej przerwie wszystkie drużyny przez 20 minut rozwiązywały w skupieniu krzyżówkę przyrodniczą. W powietrzu dosłownie czuć było zaciętość rywalizacji.

W trzeciej części olimpiady drużyny musiały się rozdzielić, ponieważ etap ten składał się z trzech zadań wykonywanych równocześnie przez zawodników: jeden z członków każdej ekipy uczestniczył w quizie wiedzy matematyczno-przyrodniczej, drugi próbował sił w informatyce, a trzeci – mierzył się z zadaniami praktycznymi typu praca z mapą czy łamigłówki matematyczne.

Rywalizacja między drużynami była na tyle zacięta i wyrównana, iż potrzebna była dodatkowa konkurencja, aby wyłonić laureatów I i II miejsca. W dogrywce dwójka wytypowanych uczniów z drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej wykonywała zadanie matematyczne na czas. O zwycięstwie jednego z wyżej wymienionych zespołów zadecydowały dosłownie 3 sekundy.

Ostatecznie na podium znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Błonia, zajmując III miejsce, II lokata przypadła Samorządowej Szkoły Podstawowej z Topoli Królewskiej, a zwycięstwo wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy.

Pokreślić należy, iż każda z drużyn wykazała się ogromną wiedzą oraz zaangażowaniem podczas wszystkich konkurencji. Młodzi pasjonaci matematyki oraz przyrody udowodnili zarówno nam, jak i sobie samym, że wcale nie jest tak trudno skutecznie „policzyć się z przyrodą”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE