Reklama

Tak będzie wyglądał Środowiskowy Dom Samopomocy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jest już projekt budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy, który będzie wznoszony przy ulicy Słowackiego.Nowy budynek będzie pierwszym pasywnym budynkiem zbudowanym w naszym mieście i jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce. Obniżone zapotrzebowanie na energię, połączone z zastosowaniem ogniw słonecznych sprawi, że będzie to wyraźny proekologiczny krok w zakresie funkcjonowania obiektów użyteczności publicznej.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy, Marek Szczepaniak nie kryje radości i deklaruje – „W przyszłym roku rozpocznie się w Łęczycy budowa nowego Domu Samopomocy na ulicy Słowackiego. Cieszę się z tego, bo obecna siedziba nie spełnia wymaganych standardów. Dodatkowo w nowym budynku możliwe będzie zwiększenie liczby miejsc dla uczestników z 30 nawet do 60 osób.”

Pozyskane w 2015 roku środki z dotacji rządowej w wysokości 200 tyś zł, wykorzystane zostały na przygotowanie projektu i dokumentacji technicznej obiektu oraz zagospodarowania terenu. Już w tym roku wykonane zostanie ogrodzenie terenu na którym stanie obiekt. Po pozyskaniu kolejnych transz dotacji z budżetu państwa w przyszłym roku planuje się rozpoczęcie dalszych prac budowlanych.

Środowiskowy Dom Samopomocy świadczy usługi dostosowane do poszczególnych potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie w szczególności rehabilitację leczniczą, społeczną, w miarę możliwości zawodową, usprawnianie poprzez zajęcia w pracowniach terapii zajęciowej, organizacje czasu wolnego, muzykoterapię, biblioterapię, promocję zdrowia psychicznego, optymalizację funkcjonowania we wszystkich płaszczyznach życia.

Celem działania Środowiskowego Domu Samopomocy jest rehabilitacja zmierzająca do rozwoju ogólnego każdego uczestnika, poprawy zaradności osobistej i sprawności psychofizycznej oraz przystosowania do samodzielnego życia w środowisku naturalnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE