Reklama

''Tarcza antykryzysowa 3.0'': Czekają nas obniżki pensji i zwolnienia... nawet przez e-mail

Opublikowano:
Autor:

''Tarcza antykryzysowa 3.0'': Czekają nas obniżki pensji i zwolnienia... nawet przez e-mail - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności - Dotknięte kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa firmy dostaną możliwość zwalniania pracowników e-mailem. Pracę stracą w pierwszej kolejności emeryci oraz osoby pracujące na dwóch etatach. Dodatkowo, czas pracy i pensje pracowników zostaną obniżone o 10 proc. – podaje "Rzeczpospolita" informując, że dotarła do projektu Tarczy antykryzysowej 3.0, który rząd zamierza w tym tygodniu skierować do sejmu.

- Nowelizacja przepisów tarczy antykryzysowej zakłada daleko idące uprawnienia dla pracodawców w cięciu wynagrodzeń i zwalnianiu pracowników – podaje "Rzeczpospolita".

Pracodawcy dostaną możliwość zwalniania pracowników nawet e-mailem. Zgodnie z nowymi przepisami, pracodawcy będą mieli także możliwość obcięcia czasu pracy swoich pracowników oraz ich wynagrodzeń o 10 proc. Przedsiębiorca będzie mógł zrobić to na podstawie własnego oświadczenia i nie będzie musiał uzgadniać podjętych kroków z pracownikami ani związkami zawodowymi.

- Z projektu, jaki już w tym tygodniu może zostać przyjęty przez Sejm, wynika, że na pierwszy ogień do zwolnienia będą mogły pójść osoby z dodatkowymi źródłami przychodów, w tym emeryci, renciści i rentierzy - czytamy w serwisie "Rzeczpospolitej".

Artykuł znaleźć można POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE