Reklama

Teatr Króla Profilaktyka wystąpił dla uczniów SP w Piątku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Spektakle profilaktyczne to przedstawienia, których zadaniem jest zapobieganie stosowania używek wśród najmłodszych. Teatr ostrzega dzieci i młodzież przed zgubnymi skutkami palenia papierosów, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków oraz skutkami cyberprzemocy.Za pośrednictwem spektakli uzmysławia się młodym widzom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, poszanowanie innych ludzi oraz unikanie produktów szkodliwych dla zdrowia.

W środę 14 grudnia do Szkoły Podstawowej w Piątku zawitali aktorzy Teatru Króla Profilaktyka z Łodzi ze spektaklami profilaktycznymi. Najpierw grę aktorską podziwiali uczniowie z klas I – III pod okiem swoich nauczycieli. Interaktywny spektakl pt. „Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki” to opowieść rozpoczynająca się w lesie, gdzie zmęczony i zagubiony Baltazar szuka pomocy.

Wyrzuciła go z domu Macocha. Chłopiec wędruje już bardzo długo zbierając grzyby i leśne jagody. W pewnej chwili zauważa starego człowieka wyglądającego jak wielki grzyb. Baltazar prosi o pomoc.

Starzec nie tylko naucza chłopca jak posługiwać się sercem i pomagać innym, ale również daje mu różdżkę spełniającą trzy życzenia. Konsekwencje użycia różdżki w niewłaściwy sposób pozwoliły uświadomić młodym odbiorcom, że dobry wybór opłaca się, a pomoc drugiej osobie to nasz obowiązek.

W trakcie iskrzącej się scenicznym dowcipem i niesamowitymi zwrotem akcji opowieści widzowie poznali postać Macochy – zachłannej, złej i szkodzącej wszystkim. Pycha doprowadza ją do zguby, natomiast Baltazar zaczyna postępować w sposób godny i przykładny, co pozwala mu uratować życie ojca. Przygoda zakończyła się w sposób fascynujący. Interaktywny spektakl włączył wszystkie dzieci w grę sceniczną. To dzieci podpowiadały najlepsze rozwiązania. Przedstawienie to przede wszystkim świetne, pełne muzyki, ruchu i barwnych kostiumów przedsięwzięcie.

Z kolei uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Cień” na motywach baśni H. Ch. Andersena „O Jasiu, który prześcignął swój cień”. Bardzo pouczające przedstawienie. Uczniowie dzięki nowatorskiej opowieść, zrozumieli dlaczego: nie należy godzinami grać na komputerze, nic nie robić, leniuchować, nie uczyć się, nie bałaganić oraz niezdrowo odżywiać się. Ciekawa inscenizacja i sposób pokazania szkodliwych używek takich jak papierosy, alkohol, narkotyki pokazały, że należy tego unikać bo są one zgubne. Spektakl ten także zachęcał do włączenia się w grę aktorską ucząc dokonywania właściwych wyborów. Przedstawienie to jest doskonałą formą zdobywania wiedzy, nauki właściwych postaw, zachowań, to wychowanie poprzez wartości.

Uczniowie składają podziękowania za piękne, pouczające spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów Teatru Króla Profilaktyka w Lodzi, które mogli obejrzeć dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE