Reklama

Tegoroczne obchody 76 rocznicy Bitwy nad Bzurą w środku tygodnia. Burmistrz wyjaśnia dlaczego

Opublikowano:
Autor:

Tegoroczne obchody 76 rocznicy Bitwy nad Bzurą w środku tygodnia. Burmistrz wyjaśnia dlaczego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Tegoroczne obchody 76 rocznicy Bitwy nad Bzurą odbędą się, w przeciwieństwie do poprzednich, w środku tygodnia. Temat ten nie umknął uwadze mieszkańców, jak i radnych, którzy spytali burmistrza o przyczynę takiego stanu rzeczy podczas wczorajszego posiedzenia komisji stałych.Radny Wojciech Wojciechowski poruszył ten wątek przy punkcie spraw różnych.- Panie burmistrzu, mam pytanie. Czy mógłby pan uchylić rąbka tajemnicy, dlaczego w tym roku obchody Bitwy nad Bzurą są w środku tygodnia?

Burmistrz Krzysztof Lipiński powiedział, że jest to związane z tym, że w pierwszą niedzielę września, kiedy zawsze odbywały się obchody, jest referendum ogólnopolskie.

- Obchody rocznicy Bitwy nad Bzurą były świętowane w Łęczycy zawsze w pierwszą niedzielę września. Pierwsza niedziela września w tym roku to 6 września i tego dnia jest referendum. W każdym bądź razie, konsekwencją tego, że 6 września jest to dzień referendum, jest to, że wojsko polskie nie może uczestniczyć w żadnych uroczystościach poza jednostką, ponieważ dla żołnierzy wojska polskiego najważniejsze jest referendum i żołnierze muszą mieć możliwość oddania głosu.

Burmistrz przyznał również, że poszedł za przykładem innych miast i korzystając z podpowiedzi żołnierzy, wziął pod uwagę, że frekwencja uczestników w uroczystościach z roku na rok maleje. W związku z tym postanowiono zorganizować rocznicę w środku tygodnia po to, aby zachęcić łęczyckie dzieci i młodzież do uczestnictwa w uroczystościach patriotycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE