Reklama

Trwa organizacja pomocy dla poszkodowanych w pożarze

Opublikowano:
Autor:

Trwa organizacja pomocy dla poszkodowanych w pożarze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W Urzędzie Miejskim odbyły się posiedzenia sztabu kryzysowego związane z pożarem budynku przy ul. Poznańskiej. W obradach pod przewodnictwem burmistrza wziął udział wicestarosta Wojciech Zdziarski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Jacek Ożadowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marcin Kupiecki, zastępca dyrektora MOPS Mariusz Mieczyński, Robert Chodkowski z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Najważniejszą informacją jest fakt, że udało się zorganizować nocleg dla poszkodowanych. Priorytetem było ustalenie faktycznej ilości osób mieszkających w budynku. Po wstępnej analizie udało się ustalić, że 22 osoby pozostają bez noclegu. Dla tych osób przygotowany został budynek w gminie Daszyna, do którego transport mają zagwarantowany osoby poszkodowane. Skorzystało z niego 11 osób.

Jak przekazał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy Marcin Kupiecki do placówki zgłaszają się osoby oferujące koce, ubrania, poduszki i inne rzeczy, które mogą przydać się poszkodowanym.

Dziś organizowane będzie wejście do spalonego budynku, udzielenie pomocy związanej z odzyskaniem majątku oraz przetransportowaniem go w bezpieczne miejsce. Odbędzie się to pod ścisłym nadzorem administratora i Straży Miejskiej.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bezustannie zgłaszają się mieszkańcy oraz firmy ofiarując rzeczy poszkodowanym. Na tę chwilę najważniejsze są rzeczy tzw. pierwszej potrzeby, tj. koce, pościel, ubrania, środki higieny. Chętnych udzieleniem pomocy zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu – 24 721 23 71. Z szacunku do osób poszkodowanych prosimy także o przemyślane ofiarowanie rzeczy, czyli takich, które mogą być ponownie wykorzystane.

Kontynuowane są również działania związane ze znalezieniem lokali zastępczych.

Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne IMPET wraz z członkami Facebookowej strony Łęczyca w obiektywie organizują zbiórkę darów dla wszystkich poszkodowanych w wyniku pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Poznańskiej. Na tę chwilę najważniejsze dla tych osób są rzeczy pierwszej potrzeby.

O akcji stowarzyszenie poinformowało na swoim fanpage’u.

– Codziennie od 16 do 18 w siedzibie stowarzyszenia (ul. Kościelna 4) będzie można zostawić wszelkie przedmioty, które mogą przydać się pogorzelcom – koce, poduszki czy ubrania. O aktualnych potrzebach będziemy informować na bieżąco na naszym fanpejdżu – śledźcie go uważnie! – piszą członkowie.

Link do strony znajduje się tutaj – https://www.facebook.com/stowarzyszenieimpetpl

Burmistrz Paweł Kulesza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy udzielili i wciąż udzielają pomocy poszkodowanym.

– Już teraz gorąco dziękuję strażakom za ich ciężką pracę. Był to niełatwy pożar do ugaszenia, a działania gaśnicze wymagały ogromu wysiłku. Dziękuję także funkcjonariuszom policji za szybką reakcję i wspomaganie działań strażaków. Osobne podziękowania kieruję dla pana wójta gminy Daszyna Zbigniewa Wojtery za natychmiastową pomoc dla osób poszkodowanych i zorganizowane noclegu – mówi burmistrz. – Dziękuję także panu wicestaroście Wojciechowi Zdziarskiemu za nieustanne monitorowanie sytuacji oraz gotowość do pomocy, jak również państwu Kubatkom, którzy zorganizowali pomieszczenia socjalne i możliwość zjedzenia posiłku pracującym przy akcji strażakom. Na właściwe podziękowania przyjdzie czas, gdy tylko opanujemy sytuację, niemniej dziękuję wszystkim, którzy udzielili i wciąż udzielają pomocy poszkodowanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE