Reklama

Trwają przygotowania do mBot Speed Contest

Opublikowano:
Autor:

Trwają przygotowania do mBot Speed Contest - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Po sukcesach w zawodach robotów organizowanych przez Uniwersytet Karola w Pradze i Politechnikę Łódzką młodzi pasjonaci robotyki i programowania z łęczyckiej Jedynki chcą zrobić kolejny krok w swojej przygodzie z robotami. Tym razem będą przygotowywali się do Ogólnopolskiego Konkursu Robotycznego mBot Speed Contest.

Konkurs jest kolejną okazją do rozwoju przez uczniów umiejętności programowania, rozwiązywania problemów technicznych, współpracy w grupie oraz dostarczenia wspaniałej zabawy. Stanowi też kolejny krok w rozwoju uczniów. Do tej pory młodzi robotycy startowali w konkurencjach polegających na odnajdowaniu obiektu w określonym polu. Tym razem wyzwanie będzie zupełnie inne.

Zadanie konkursowe będzie polegało na przygotowaniu i zaprogramowaniu robota do wyścigów w formule Line Follower, aby w jak najkrótszym czasie pokonał jedno pełne okrążenie trasy na macie konkursowej. Dla robota trzeba będzie wykonać też system pomiaru czasu okrążenia z dokładnością do 0,01s. System musi uruchamiać się i zatrzymywać automatycznie bez udziału człowieka.

Do udziału w konkursie przygotowują się uczniowie z koła naukowego I LOVE ROBOTS. Oprócz startów w krajowych i międzynarodowych zawodach robotów młodzi robotycy są autorami licznych pokazów robotów i warsztatów programowania skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Opiekunami koła naukowego I LOVE ROBOTS są nauczyciele łęczyckiej Jedynki: Łukasz Cybulski i Renata Wasiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE