Reklama

Trzy kolizje i dwóch nietrzeźwych kierujących

Opublikowano:
Autor:

Trzy kolizje i dwóch nietrzeźwych kierujących - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci podsumowali długi weekend 29 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci zwracali także uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

W ciągu czterech dni długiego weekendu, od 29 grudnia 2017r do 1 stycznia 2018r na drogach województwa łódzkiego doszło do 22 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 26 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 51 nietrzeźwych kierujących.

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce 31 grudnia 2017r o godz. 19.30 na drodze K-91 w miejscowości Aleksandria w powiecie zgierskim. Wstępnie ustalono, że 63-letni pieszy nieposiadający elementów odblaskowych wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym i nieoświetlonym wprost pod nadjeżdżający samochód BMW kierowany przez 57-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego. Na skutek potrącenia pieszy zmarł pomimo reanimacji. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają zgierscy policjanci.

Na terenie łęczyckiego powiatu nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. W sumie doszło do 3 kolizji oraz wyeliminowano z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Przed nami dwanaście miesięcy nowego roku. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to składowa wielu czynników. Policjanci dołożą starań, by nadchodzący czas był naprawdę bezpieczny, jednak to po stronie wszystkich użytkowników ruchu drogowego leży obowiązek stosowania się do przepisów oraz wywiązywania się ze swoich obowiązków. Zwracając uwagę na otoczenie, dbamy nie tylko o siebie, ale i o innych. Policjanci życzą bezpiecznego roku na łęczyckich drogach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE