Reklama

Reklama

Turniej Piłki Nożnej w Prądzewie zakończony! [GALERIA]

Opublikowano: śr, 17 sie 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 13 sierpnia na boisku piłkarskim w Prądzewie odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich pn. Zaraz padnie pierwszy gol!. Do udziału w nim, na drodze rekrutacji, zakwalifikowało się 8 drużyn z terenu Gminy Łęczyca i jednej z sąsiednich Gmin – Gminy Witonia. Drużyny zostały przydzielone do dwóch grup. W grupie A zagrały: WKS Prądzew, Kuchary, Weterpol, Huragan Team, natomiast do grupy B trafiły: WKS Prądzew Oldboy, Huragan Azbest, Kobra Topola Królewska oraz Psychofans.Turniej rozpoczął się od przywitania drużyn oraz zaproszonych gości przez Dominika Kicińskiego – Prezesa WKS Prądzew i głównego organizatora imprezy. Po omówieniu spraw organizacyjnych i przedstawieniu regulaminu zawodów głos zabrał Wójt Gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, który oficjalnie rozpoczął Turniej oraz wręczył Prezesowi WKS Prądzew pamiątkowe piłki.Sobotnie rozgrywki rozpoczęły się od meczów grupowych, gdzie drużyny rywalizowały ze sobą o wyjście z grupy i awans do półfinałów. Pięcioosobowe zespoły (plus zawodnicy rezerwowi), składające się z zawodników w różnym wieku, toczyły ze sobą zażarte boje, w których oprócz umiejętności, najdrobniejszy błąd, a nierzadko szczęście decydowały o wyniku meczu. Nad prawidłowym ich przebiegiem oraz przestrzeganiem zasad fair play czuwali profesjonalni sędziowie, którzy na co dzień zajmują się sędziowaniem meczów drużyn zawodowych. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami grup i drużynami, które awansowały do dalszego etapu Turnieju okazały się: WKS Prądzew, Huragan Team z grupy A oraz Kobra Topola Królewska i Huragan Azbest z grupy B.

Reklama

Półfinały rozpoczęły się po ok. 20 minutowej przerwie przeznaczonej na regenerację sił. Przygotowano dla uczestników wydarzenia poczęstunek w postaci grochówki, kiełbasek i kaszanki z grilla.

W  pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ze sobą drużyny Huragan Team oraz Huragan Azbest. Po zaciętym meczu, który nie wyłonił zwycięzcy, konieczny był konkurs rzutów karnych, w którym najlepiej poradziła sobie drużyna Huragan Team i to ona jako pierwsza awansowała do finału.

W drugim półfinale spotkały się ze sobą zespoły WKS Prądzew oraz Kobra Topola Królewska. Również ten mecz nie wyłonił od razu zwycięzcy. Ponownie konieczny okazał się konkurs rzutów karnych, w wyniku którego zwyciężył WKS Prądzew i awansował do finału Turnieju.

Przegrane w półfinałach zespoły – Huragan Azbest i Kobra Topola Królewska- zmierzyły się ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Zwycięzcą okazała się drużyna z Topoli Królewskiej. Następnie rozegrany został finał, w którym po zaciętej walce i konkursie rzutów karnych zwyciężyła drużyna Huragan Team.

Po rozegraniu wszystkich meczów nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Ponadto dla trzech najlepszych zespołów przygotowano atrakcyjne nagrody w formie toreb sportowych (III miejsce), dresów sportowych (II miejsce) oraz strojów piłkarskich (I miejsce). Nagrody drużynom wręczyli Sekretarz Gminy Łęczyca - Monika Kilar – Błaszczyk, Prezes WKS Prądzew - Dominik Kiciński. Nie zabrakło także podziękowań dla osób oraz firm, które udzieliły wsparcia oraz pomocy przy organizacji imprezy.

Po zakończeniu turnieju odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich uczestników imprezy oraz zaproszonych gości.

Turniej zorganizowany został w ramach projektu pn. „Zaraz padnie pierwszy gol! – Turniej Piłki Nożnej” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Partnerem wydarzenia była także Gmina Łęczyca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.