Reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Opublikowano:
Autor:

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” W tym roku piętnasty raz każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę. W dniach 22 lutego – 27 lutego zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.W ośrodkach będą pełnione dyżury specjalistów od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę w godzinach od 10 do 13. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wzorem ubiegłych lat włączają się w doroczną edycję ogólnopolskiej akcji. Każdy kto w tych dniach  zgłosi się do jednostki po pomoc będzie mógł uzyskać fachową poradę.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Łodzi dyżury będą pełnione w Subvenio”, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej Łódź, ul. Rewolucji 1905 r nr 52, pok. H002 i pok. 116. Tel 514 025 546 oraz Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na Rzecz Bezrobotnych "WSZYSCY RAZEM "IN CORPORE" 91-433 Łódź. ul. Franciszkańska 15, tel. 513181931 i będą  miały charakter interdyscyplinarny.

Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE