Reklama

Uchodźcy w Łęczycy?

Opublikowano:
Autor:

Uchodźcy w Łęczycy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 18 września do burmistrza miasta Łęczyca wpłynęło pismo z Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego z zapytaniem dotyczącym możliwości przyjęcia przez miasto Łęczyca uchodźców.W piśmie poproszono o wskazanie potencjalnej ilości uchodźców, których jesteśmy w stanie przyjąć. Pismo zostało skierowane do Urzędu Miejskiego w związku z zapytaniem Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. 

W chwili obecnej władze miasta nie widzą możliwości by przyjąć uchodźców. Nie jest to sprzeciw niesieniu pomocy uchodźcom co do zasady. W chwili obecnej miasto nie jest gotowe by przyjąć obcokrajowców. Ten brak gotowości widoczny jest chociażby w świetle niezaspokojonych potrzeb mieszkańców naszego miasta w zakresie mieszkań komunalnych i niesatysfakcjonującej sytuacji na lokalnym rynku pracy, który miałby problem by wchłonąć kolejne osoby. 

Ponadto ewentualna decyzja o przyjęciu uchodźców potencjalnie rodzi tak wiele konsekwencji i obaw w społeczeństwie, że jej podjęcie powinno być poprzedzone konsultacjami z mieszkańcami miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE