Reklama

Uchwała podjęta. Radni wnieśli skargę na rozstrzygnięcie wojewody

Opublikowano:
Autor:

Uchwała podjęta. Radni wnieśli skargę na rozstrzygnięcie wojewody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na dzisiejszej XXV sesji rady miasta zwołanej na wniosek klubu Radnych „Od Nowa” głosowano nad jednym projektem uchwały, w której rada miasta miała wyrazić wolę wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Łódzkiego z dnia 3 grudnia 2015 r., który to z kolei unieważnił chwałę rady miejskiej z dnia 29 października 2015 r.Przypomnijmy, że chodzi o uchwałę, przegłosowaną wynikiem 10 „za” i 4 „przeciw”, w której rada wyraziła zgodę na sprzedaż działki w drodze bezprzetargowej.30 listopada 2015 r. podczas sesji rady miasta przewodniczący Paweł Kulesza poinformował radnych o wszczęciu przez wojewodę łódzkiego procedury sprawdzającej legalność podjętej uchwały, natomiast 3 grudnia do rady miasta wpłynęło pismo informujące o unieważnieniu przez wojewodę uchwały podjętej przez radnych.W uzasadnieniu mogliśmy przeczytać, że: „Rada ustalając (przy wyrażeniu zgody na sprzedaż) tryb zbycia nieruchomości naruszyła kompetencje Burmistrza jako organu wykonawczego. Zredagowanie przedmiotowej uchwały wskazuje na to, iż intencją Rady było nie tylko wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości ale na sprzedaż w określonym trybie tj. bezprzetargowym, dlatego zasadne jest stwierdzenie nieważności uchwały. Wykazane wyżej uchybienia polegające na dokonaniu regulacji z przekroczeniem upoważnienia ustawy i z naruszeniem kompetencji innego organu stanowią istotne naruszenie prawa dlatego wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego jest uzasadnione.”

W odpowiedzi radni powołali pełnomocnika, który będzie reprezentował ich przed Sądem Administracyjnym. Dziś podejmowali uchwałę ws. wzniesienia skargi na wojewodę ze względu na pismo, jakie wpłynęło do urzędu miasta z dnia 29 lutego br., w którym to sąd poprosił o przedstawienie stosownej uchwały.

- Celem tej uchwały jest potwierdzenie woli wniesienia przez radę skargi (…). Przedmiotem tej uchwały jest oświadczenie o procedowaniu zaskarżenia i przedmiotej tej uchwaly jest także potwierdzenie treści skargi. Te czynności są niezbędne celem procedowania dalszego przez sąd, tej skargi – wyjaśniała na dzisiejszej sesji pani mecenas Magdalena Czaplińska.

Głosami 10 „za” i 4 „przeciw” podjęto uchwałę, po czym zakończono sesję. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE