Reklama

Reklama

Uczniowie dostali darmowe podręczniki

Opublikowano: wt, 8 wrz 2015 11:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Sześć klas pierwszych w naszym gimnazjum i trzy roczniki ze szkoły podstawowej będą w tym roku szkolnym uczyć się z książek, za które rodzice nic nie płacą. Szkoła właśnie im je przekazuje.W piątek w bibliotece (MCI) Gimnazjum im. Cz. Miłosza bezpłatne podręczniki odbierali uczniowie klas pierwszych gimnazjum i trzy roczniki z sąsiedniej podstawówki. Panie bibliotekarki wręczały je każdemu uczniowi i wyjaśniały, jak dbać o książki, aby za rok mogli z nich korzystać ich młodsi koledzy. By mogły one służyć jak najdłużej, MCI wypracowało regulamin korzystania z darmowych podręczników, z którym wychowawcy zapoznają swych podopiecznych i ich rodziców na zebraniu wrześniowym.– Cieszę z nowych podręczników. Bardzo mi się podobają. Zamierzam kupić okładki, żeby je obłożyć – z zadowoleniem opowiadała Wiktoria Benewenturska, uczennica klasy IC. – Z podręczników cieszą się też moi rodzice, którym w portfelu zostało kilka stów – dodaje Wiktoria.

Reklama

W gimnazjum przygotowano aż 137 kompletów darmowych podręczników, a dla uczniów podstawówki ponad sto. Było to niemałe wyzwanie dla pracowników Międzyszkolnego Centrum Informacji, by właściwie ułożyć wszystkie komplety, bowiem książki dotarły na początku września. – Poszło nam nad wyraz sprawnie – tłumaczy kierownik MCI Katarzyna Bednarek. – W czwartek zostaliśmy do późnego wieczora, by właściwie oznakować przysłane nam książki. Zależało nam, by uczniowie dostali podręczniki jak najszybciej. Cieszymy się, że mogą już z nich korzystać.

Dotychczas mimo początkowych obaw okazało się, że dzieci szanowały otrzymane w ubiegłym roku darmowe książki. Z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej wróciły (do ponownego wykorzystania) komplety w nie najgorszym stanie.

Do 1 września 2017 roku darmowe podręczniki i ćwiczenia mają dostać uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.