Reklama

Uczniowie przypomną sobie najważniejsze wydarzenia historyczne poprzez grę

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie przypomną sobie najważniejsze wydarzenia historyczne poprzez grę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Muzeum w Łęczycy informuje, iż rozpoczęło realizację projektu "W okupowanej Łęczycy – gra terenowa w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra 2015.Gra terenowa, zrealizowana zostanie w oparciu o publikacje, wspomnienia uczestników tych wydarzeń (Polaków, Niemców i Żydów), wojennej i powojennej, prasy lokalnej, materiały archiwalne oraz muzealia naszej placówki.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół wszystkich szczebli nauczania i placówek szkolno – wychowawczych z terenu powiatu łęczyckiego. Ideą przewodnią projektu jest pogłębienie regionalnej wiedzy historycznej oraz pobudzenie do uniwersalnej refleksji nad tragizmem wszelkich konfliktów zbrojnych, narodowościowych i rasowych oraz wartości jaką niesie pokój pomiędzy narodami i zwykła przyjaźń międzyludzka.

W czasie gry będziemy chcieli przypomnieć uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne związane z okresem II wojny w mieście, zaczynając od bitwy nad Bzurą (największa operacja zaczepna wojny obronnej 1939 r.), poprzez zniszczenia wojenne, represje i działalność okupanta (m.in. utworzenie getta), działalność konspiracyjną, aż do wkroczenia wojsk radzieckich do Łęczycy. Uczniowie w trakcie gry spotkają się z konkurencjami o charakterze militarnym lub ilustrującymi trudy życia w okupowanym mieście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE