Reklama

Reklama

Uczniowie SP 1 w Łęczycy wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge

Opublikowano: pt, 17 lis 2017 08:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Młodzi mechatronicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy od kilku tygodni projektują i konstruują roboty, z którymi kolejny raz wezmą udział w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę, 18 listopada, w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej, tzw. Zatoce Sportu.

Reklama

W turnieju można podziwiać zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z całego świata. Łódzkie zawody mają niepowtarzalny charakter ze względu na przyjazną atmosferę i ogromną publiczność, która dodatkowo może uczestniczyć w pokazach, a także warsztatach z budowy i programowania robotów.

Uczniowie Jedynki zrzeszeni w kole naukowym I LOVE ROBOTS od wielu lat poszerzają swoje umiejętności z zakresu robotyki, dzielą się również wiedzą ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami z innych szkół, a nawet przedszkoli. Tym razem będą realizowali swoje marzenia w międzynarodowym turnieju, a przy okazji bronili zdobywanych od trzech lat miejsc na podium w robotycznej konkurencji Bear Rescue, nie tylko w turnieju w Polsce, ale również za granicą.

Witold Borkowski, Michał Chmielecki, Wojciech Durys, Mikołaj Wenerski, Michał Andryskowski oraz Jakub Kołodziejski pod opieką nauczycieli mechatroniki Łukasza Cybulskiego i Renaty Wasiak przygotowują roboty, które wystartują w konkurencji Bear Rescue. Polega ona na odnalezieniu obiektu umieszczonego w labiryncie i przetransportowaniu go w wyznaczone miejsce w jak najkrótszym czasie. W tym roku młodzi konstruktorzy mają zamiar pokazać robota, którego konstrukcja i program sterujący nie był nigdy wykorzystany w konkurencji Bear Rescue..

Warto dodać, że to kolejny rok szkolny, w którym Szkoła Podstawowa nr 1 w Łęczycy realizuje zajęcia z dodatkowego przedmiotu, jakim jest mechatronika. Od września zajęciami z mechatroniki zostali objęci również uczniowie klas pierwszych. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały również bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Zajęcia mechatroniki realizowane są w oparciu o innowacyjny program nauczania, a uczniowie podczas zajęć oceniani są przede wszystkim na podstawie wkładu pracy w realizowany temat, a nie tylko na podstawie efektu końcowego.

Nauka programowania i konstruowania robotów nie tylko pozwala uczniom na zdobywanie wiedzy informatycznej, matematycznej, fizycznej i konstruktorskiej, uczy również kreatywności, strategii rozwiązywania problemów, tworzenia projektów, pracy w zespole oraz komunikowania się. Są to kompetencje, które przydadzą się w dorosłym życiu.

W tegorocznej edycji zawodów udział wezmą także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im Kazimierza Wielkiego w Łęczycy: Agata Mokrogulska, Aleksandra Gomulak i Gabriela Kaczmarek. Łęczyckie liceum od września bieżącego roku posiada w ofercie edukacyjnej rozwijające zajęcia z mechatroniki, które realizowane są w klasie matematyczno-fizycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.